Transporter Şimdi 8+1 Versiyonuyla Yollarda

Volkswagen Ticari Araç, Transporter’ı 8+1 koltuklu versiyonunu satışa sunuyor. Özellikle kalabalık yolculuklar için ideal olan Yeni Transporter 8+1, uygun fiyatı, ekonomik kullanımı ve konforlu sürüşüyle sınıfında bir kez daha fark yaratacak.

Üretimine 68 yıl önce başlanan ve kendi sınıfının oluşmasını sağlayan Transporter, adını Volkswagen Ticari Araç’ın efsanevi modeli olarak otomotiv dünyasına yazdırmış durumda. İlk günden beri sınıfının standartlarının belirleyicisi olan Transporter, şimdi de 8+1 koltuklu versiyonuyla Volkswagen showroomlarında yerini aldı.

Tasarım ve donanım özellikleriyle dikkat çekici olan araç, 2.0 TDI 150 PS gücündeki motor ve otomatik vites seçeneğiyle tercih edilebiliyor. 164.950 TL’den satışa sunulan Yeni Transporter 8+1, hem kalabalık ailelerin hem de yolcu taşımacılığının ihtiyaçlarını en ekonomik ve en konforlu biçimde karşılıyor.

Güçlü ve Verimli Motorlar
Yeni Transporter 8+1’de, 2.0 lt 150 PS motor tercih edilebiliyor. Model, çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile sunulurken, viraj dengeleme sistemi (ESP), hill holder (yokuş kalkış desteği), anti patinaj sistemi (ASR), yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), yağmurda fren desteği, elektronik diferansiyel kilidi (EDL), hız sabitleyici, dört tekerlekte bağımsız süspansiyon, radyo kumandalı deri direksiyon gibi çok sayıda donanım da standart olarak geliyor.

Tasarımı Türkiye’ye Özel

Yeni Transporter 8+1, Türkiye’ye özel olarak tasarlandı. Farlarıyla Volkswagen DNA’sını etkili bir biçimde yansıtan model, dış tasarımında tek krom şeritli ön ızgarası ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatlarıyla göz dolduruyor. Yeni Transporter 8+1, gövde rengindeki tamponu, yan aynaları ve kapı kollarıyla da şık görünümünü pekiştiriyor. Sürüş konforunu arttıran detaylar arasında ise yükseklik ayarlı halojen farlar, ısı yansıtıcı ve renkli camlar, rezistanslı arka cam ve cam sileceği dikkat çekiyor. Arka park sensörüyle park etmede büyük kolaylık sağlanırken, ön ve arkadan üflemeli klimatik klima ve yolcu bölümü basamak aydınlatması yolcuların seyahatini daha da konforlu hale getiriyor. Tavandaki 10 adet portbagaj sabitleme noktası, kullanıcılar için ekstra yük taşıma kapasitesi sağlıyor.

Uygun Fiyat ve Vergi Avantajı

Transporter 8+1, 2014 yılında kabul edilen kanunla, otomobil sınıfına girdi. Zira söz konusu kanun, en fazla 9 koltuğa sahip, insan taşımak amacıyla imal edilmiş motorlu taşıtların otomobil sınıfına dahil edilmesini öngörüyor. Böylece otomobil statüsünde tescil edilen Transporter 8+1 için düşük MTV ödeniyor. Bu da Transporter’ı daha da cazip hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir