Türkiye’nin En Değerli Otomotiv Markası “Ford Otosan”

Türkiye ihracat şampiyonu olan Ford Otosan’ın başarısı uluslararası platformda da onaylandı. Ford Otosan, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın açıkladığı “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 10’a giren tek otomotiv markası oldu. Ford Otosan, geçen yıla göre marka değerini yüzde 11 arttırdı.

İngiltere’nin en saygın marka araştırma ve değerlendirme kuruluşlarından Brand Finance, 11. kez “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Türkiye 100” listesini açıkladı. Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, o listede en değerli otomotiv markası olarak yerini aldı.

Ford Otosan, üst üste 3. kez Türkiye’nin ihracat şampiyonluğunu sürdürmekle birlikte, Türkiye’nin en büyük 2. sanayi şirketi konumunda da yer alıyor.

Brand Finance‘ın çalışması, Ford Otosan’ın marka değerinin geçen yıla oranla yüzde 11 artış kaydederek 878 milyon dolara ulaştığını da gözler önüne serdi. Ford Otosan, “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinin ilk 10’unda yer alan tek otomotiv markası olarak, “Türkiye’nin en değerli otomotiv markası” konumunu da korumuş oldu.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan olarak, otomotiv ve taşımacılık teknolojilerinin geleceğinde söz sahibi olmak için yüksek Ar-Ge ve mühendislik gücüyle çalıştıklarının altını çizdi. “Geçtiğimiz yıl gerek üretim gerekse de satış ve ihracat alanında önemli rekorlar kırdık” diyen Genel Müdür, 2017’de Ford Otosan’ı üst üste 3. kez Türkiye’nin ihracat şampiyonluğuna taşıdıklarını ve otomotiv sektöründe de 7. kez üst üste ihracat liderliğini sürdürdüklerini hatırlattı. Bu başarılar neticesinde Ford Otosan’ın ‘Türkiye’nin En Değerli Otomotiv Markası’ olduğunu ifade eden Yenigün, Türkiye’nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir