Volkswagen Beetle Elektrikli mi Oluyor?

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in, satışları düştüğü için kısa süre sonra sonlandıracağını açıkladığı Beetle serisini, bazı yeniliklerle canlandıracağı iddia edildi. Otomobil dünyası, Volkswagen’in 4 kapılı ve tamamen elektrikli bir Beetle üzerinde çalıştığı iddialarını konuşuyor.

Söylentinin kaynağı olarak Volkswagen Başkanı Herbert Diess ile markanın tasarım şefi Klaus Bischoff gösterilince iddialar ciddiyet kazanıyor. Markanın bu iki önemli isminin bazı açıklamalarına dikkat çeken otomobil severler, bu açıklamaları tamamen elektrikli bir Beetle‘ın müjdecisi olarak yorumluyor. Zira her iki yetkili, elektrikli bir Beetle’ın gerçekleşebileceğini ancak ondan önce daha önemli modellerin elektrikli versiyonlarının hazırlanması gerektiğini söylemişti. Kaldı ki, Volkswagen’in Golf 8 üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği de biliniyor.

Söylentiler heyecan yarattı bile. Bischoff’un şimdiden 4 kapılı Beetle tasarımı hazırlığında olabileceği konuşuluyor. Ancak söz konusu tasarım hazırlanmış olsa da Volkswagen’ın böyle bir aracı üretmesi en az 2-3 yıl sürecektir. Markanın bu süreçte mevcut modellerini elektriklendireceği görüşü hakim.

Elektrikli Beetle, Volkswagen yetkililerinden üretim onayı alırsa, modelin, geniş iç hacim sunması ile öne çıkan, elektrikli otomobiller için hazırlanmış yeni ve akılcı MEB platformu üzerine geliştirilmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir