Volkswagen Elektrikli ID’nin İlk Üyesi: ID.3

Volkswagen, marka tarihinde yeni bir dönüm noktası olan ID elektrikli otomobil ailesinin ilk üyesi olan model ile ilgili bilgileri ve teknik detayları Eylül ayında gerçekleştirilecek Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi Berlin’de düzenlenen bir etkinlik ile açıkladı. Kompakt elektrikli modelin adı ID. 3 olarak açıklandı.

Volkswagen’in bu modele ID. 3 adını vermesinin iki nedeninden ilki, markanın ve genel olarak otomotiv sektörünün sınıflandırma sisteminde kompakt otomobillerin segmenti 3 olarak adlandırılıyor. İkincisi ise, ID. 3 model lansmanının, marka tarihinde Beetle ve Golf’un ardından stratejik öneme sahip üçüncü bölümü açtığı kabul ediliyor. ID.3’ü Volkswagen’in diğer elektrikli modelleri SUV ID. CROZZ1, ID. BUZZ1 ve sedan VIZZION1 takip edecek.

volkswagen ıd 3

volkswagen ıd 3

volkswagen ıd 3

volkswagen ıd 3

Volkswagen 2025 yılına kadar 20 farklı elektrikli modeli piyasaya sürmeyi hedefliyor. ID.3 1ST üretimi planlanan şekilde 2019 sonunda başlayacak ve ilk otomobiller 2020 yılı ortasında müşterilere teslim edilecek.

Kullanıcılar araçlarını, “We Charge” adlı Volkswagen şarj uygulamasına bağlı tüm halka açık şarj noktalarında, Volkswagen’in de yer aldığı Avrupa çapındaki IONITY’yi kullanarak da şarj edebilecekler. Volkswagen, ön rezervasyon yapan müşterilerine, ID.3 1ST otomobilleri için ilk sene boyunca 2200 KW’a kadar ücretsiz elektrik enerjisi alma olanağı sunuyor.

Ulaşılabilir fiyatlı elektrikli modeller piyasaya sürmeyi amaçlayan marka bu süreçte 10 milyon adet elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. Avrupa genelinde ön sipariş almaya başlayan model 330 ila 550 kilometre menzile sahip 3 farklı batarya seçeneğiyle satışta olacak.

 

Batarya Kapasitesi

 

Menzil

45 kWh330 km
58 kWh420 km
77 kWh 550 km

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir