Volkswagen Golf R ve Bazı Audi Modelleri için Geri Çağırma Programı Oluşturuldu

Amerika’daki Golf R’nin yakıt hortumundan kaynaklanan bir sorun nedeniyle başı ağıran Volkswagen bunun için bir geri çağırma programı oluşturmuş durumda.

Motorun içinden yakıt sızması olması ve bu nedenle yangın riski oluşturduğu gerekçesiyle Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi bir rapor oluşturdu. Mart-Ağustos tarihleri arasında üretilen 516 tane Golf R’nin de bu soruna sahip olduğu belirlendi. Araç kullanıcılarının yetkili servislere çağırılarak onarımın teknik servis tarafından ücretsiz yapılacağı söylendi.

Volkswagen’in yaşadığı bu problemden Audi’de olumsuz etkilendi. 820 adet Audi A3 Sedan, 105 adet Audi A3 Cabrio, 128 adet Audi TT Couper ve 51 adet TT Roadster mağdur olduğu biliniyor. Tıpkı Volkswagen gibi bu araçlarda Şubat 2019 tarihinde yetkili servislere davet edilerek ücretsiz teknik servisten yararlanabilecekler.

Golf

Golf

Golf R Modeli Hakkında Ne Biliyoruz?

Her geçen gün hızla gelişen teknolojiye Golf R en iyi şekilde ayak uyduran otomobillerden. 5.500 – 6.500 devir bandında 310 PS güç ve 2.000 – 5.400 devir aralığında sabit olarak 400 Nm tork üreten Golf R; 4,6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilen gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Golf modellerinden.

Yeni Golf R yarış otomobillerine benzeyen bir arka tasarıma sahip. Aracın her iki yanında da bulunan çift uçlu egzoz boruları ve dinamik arka sinyal lambalarına sahip LED stop lambaları, R serisine özgü difüzör ise Yeni Golf R’ın yarış pisti içinde hazırlanan bir araç olduğunu söylemek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir