Volkswagen ID Hatchback 8 Mayıs’da Ön Siparişlere Açılacak – Fiyat Bilgisi

Volkswagen satıştan sorumlu yönetim kurulu üyesi Jurgen Stackmann, 13 Mart’ta otomobil üreticisinin Yıllık Medya Konferansında duyuru yaptı.

Frankfurt Motor Show’daki lansmandan önce ilk partinin tamamen satılmış olacağını düşündüklerini belirten Stackmann, “Bu yolculuğun ilk aşaması 8 Mayıs’ta başlayacak. Ön siparişler alınacak, ilk ID sahipleri arasında olmak isteyen müşteriler, kendileri için üretim yapılmasını güvence altına almak için peşinat yatıracak.” açıklamasında bulundu.

volkswagen

volkswagen

Giriş seviyesi versiyonlarda 331 km menzil sunan pilin kullanılması bekleniyor. En üst versiyonun menzilinin 500 km civarında olacağı biliniyor.

ID hatchback kendisini takip edecek tüm ID modellerinin kullanacağı MEB modüler elektrikli platform tarafından destekleniyor. Tamamıyla elektrikli hatchback, 2019 yılının Kasım ayında üretim hattına girecek ve 2020’nin başlarında dünyanın dört bir yanındaki bayilerde yerini alacak.

Volkswagen, ID hatchback’inin “modern bir Golf dizel” ile aynı fiyatta olacağını açıkladı. Fakat kafaları biraz karıştırdı. Bu açıklamayla 27.170 dolarlık giriş seviyesi Golf dizel mi yoksa 39.320 dolarlık en üst donanım seviyesi mi kast ediyor bunu henüz bilmiyoruz fakat yakın zamanda öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir