Volkswagen, ID Ruggdzz Olarak İsimlendireceği Elektrikli Off-Road Planlıyor

Autocar, Alman otomobil üreticisinin BMW iX3 ve Mercedes-Benz EQB’ye rakip olacak aracı üretim için onaylamanın eşiğinde olduğunu bildirdi.

Diğer Volkswagen ID modelleri ile aynı MEB platformunu barındıracak. Birçok güç aktarma organı detayı henüz bilinmiyor ancak Ruggdzz’in dört tekerlekten çekiş için iki elektrikli motora sahip olacağı anlaşılıyor.

VW’nin tam elektrikli SUV ürün yelpazesinde yeni model ID.4’ün yanında yer alabilir ancak off-road karakterine uygun oldukça farklı bir tasarım benimsedi. Sonuç olarak, yatay bir kaput, uzun ve dik bir ön cam ve neredeyse düz bir tavan ile biraz kutu benzeri bir şekle sahip olması bekleniyor.

ID Ruggdzz’in, küçük bir cam panelin varlığı sayesinde C sütununun yarı saydam gibi görünecek şekilde tasarlandığı bildirildi. Volkswagen tasarımcılarının, beş koltuklu ve uzun aks mesafeli, yedi koltuklu iki versiyon tasarladığı, uzun versiyonun Çin ve Kuzey Amerika’yı hedefleyeceği öğrenildi. Çatıya monte spot ışıkları ve artırılmış sürüş yüksekliği sunan ekstrem bir versiyon da olabilir.

Seat, Skoda ve Çinli Jetta’nın bu yeni modelin kendi versiyonlarını yapabileceği iddia ediliyor.

Volkswagen ID Ruggdzz üretim için onaylanırsa, 2023 gibi yakın bir tarihte karşımıza çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir