Volkswagen ile Alman Devinden Büyük İş Ortaklığı

Büyük bir hızla gelişen teknoloji hayatımızı her yönleriyle etkiliyor. Volkswagen ile Alman devi T-Systems arasında yapılan iş birliği ile adeta yeni bir döneme kapı açılacak.

Büyük bir hızla gelişen teknoloji hayatımızı her yönleriyle etkilemeye devam ediyor. Akıllı bina sistemlerinde kullanılan teknolojiler, farklı sistemlerin birbiri ile bağlantılı olarak yönetilmesine olanak sağlıyor. Hayatımıza getirilen her bir yenilik de hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor.

Yoğun bir şehir, iş hayatıyla yaşamaya alıştığımız bu dünyada, evden son çıkan olduğumuzda aklımıza gelen ”ocağı kapattım mı” ya da ”ütüyü fişten çektim mi” gibi sorular artık akıllı ev teknolojileri sayesinde geride bırakılıyor. Akıllı evler ile birlikte yangın, hırsızlık, gaz kaçağı vb. güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasının ek olarak sıcaklık ayarı, perde–panjur, televizyon, müzik seti, kahve makinası gibi eşyaların kontrolünü de yapmak mümkün oluyor.

Akıllı Evleri Dışarıdan Yönetmek Artık Mümkün

Dünya’nın lider telekom firmalarından bir tanesi olan Deutsche Telekom’un şirketi T-Systems tarafından hazırlanan ve geleceğin teknolojisini şekillendiren ”Best Practice” yayınına göre artık akıllı evlerimizi otomobilimizden yönetmek mümkün hale geliyor. Akıllı otomobiller ev ile ilgili sistemlerin kontrolünü internet aracılığıyla yapabilme ve diğer akıllı araçlar ile seyir halindeyken iletişim kurabilme şansı veriyor. Üstelik bunu yapabilmek için yalnızca internete bağlı olmak yeterli olacak.

Jetgiller Bir Hayal Olmaktan Öteye Geçecek

Çocukluğumuzda izlediğimiz bilim-kurgu filmler ya da Jetgiller gibi çizgi filmlerde yaşanan hayat artık günümüzde yaşanan bu teknolojik gelişmelerden ötürü hayal olmaktan öteye geçiyor. T-Systems’ın akıllı ev ve otomobil teknolojileri üzerine çalışmak için global bazda dev firmalarla iş birliği içerisine girdiğine vurgu yapan T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu, konu ile ilgili şunları kaydetti:

“Bunlar iş birliklerinin başında yine Alman devi Volkswagen ile yaptığımız ortak çalışmalar var. Bu iki şirketin işbirliği ile akıllı ev ve otonom otomobiller arasında güvenlik ya da erişim sorunu ortadan kalkacak. QIVICON adlı akıllı ev platformumuz ile Volkswagen’in CarNet hizmeti birbirine MirroLink teknolojisi ile bağlanarak müşterilerimizin son derece güvenle bu teknolojileri kullanmalarını sağlayacak. Bir navigasyon yazılım kadar kullanımı basit olan bu sistem, herhangi bir cep telefonuna ihtiyaç duymuyor ve otomobilin ön panelinde yer alan ekrandan kontrolü sağlanabiliyor. Bu işbirliğinin bir çığır olacağını diğer üreticilerin de benzer teknolojileri hızla ortaya çıkaracaklarını düşünüyorum.”

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir