Volkswagen Logosunu Değiştiriyor

Son dönemde elektrikli otomobil teknolojilerine yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Volkswagen AG, 2012’den beri kullandığı logosunu değiştiriyor.

Bünyesinde Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Seat ve Skoda gibi fimaları barındıran, dünyanın en büyük otomobil şirketi konumundaki Volkswagen AG (VW), logosunu değiştirmeye hazırlanıyor.

En son 2012 yılında logosunda değişikliğe giden Volkswagen, son yıllarda elektrikli otomobil teknolojisine ve modellerine yaptığı ciddi yatırımlarla adından söz ettiriyor. Volkswagen, elektrikli araçlarla ilgili planı dahilinde yeni kimlik çalışması da yapıyor ve yeni elektrikli araçları için logosunda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Volkswagen tarafından üretilecek elektrikli otomobil modellerindeki yeni logonun 2019 yılında kullanıma girmesi planlanıyor.

Volkswagen, logo değişimiyle ilgili olarak Almanya’nın başkenti Berlin’de basın toplantısı düzenledi. Pazarlama Direktörü Jochen Sengpiehl, yeni logonun, Volkswagen’in sanal dünyadaki logosunun da yerini alcağını söyledi. Sengpiehl, akıllı telefonlarda da kullanıcılarının karşısına bu logo ile çıkacaklarını kaydetti.

Volkswagen elektrikli araçlara dönüşüm projesi için 25 milyar dolar ayırmış durumda. Samsung ve LG Chem’in de dahil olduğu tedarikçilerle yaptığı anlaşmalar kapsamında 2025 yılına kadar 3 milyon elektrikli araç üretmeyi hedefleyen Volkswagen, 2030 yılını dek 300 modelinin her birinin elektrikli versiyonunu da sunmayı planlıyor.

Volkswagen logosunu son olarak 2012 yılında değiştirmişti. Volkswagen’in 1939 yılından beri kullandığı logolar ise şöyle:

Volkswagen'in 1939 yılından beri kullandığı logolar
Volkswagen’in 1939 yılından beri kullandığı logolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir