Volkswagen ‘O’ Modelinden 57 Bin Aracı Geri Çağırıyor

Alman otomotiv devi Volkswagen’ın bu sefer Touareg modeli emisyon kontrol cihazından başarı ile geçemedi. Bu sebepten ötürü Alman marka 57 bin adetten fazla aracını geri çağırmak durumunda kaldı.

Geçtiğimiz yıllarda emisyon skandalı ile gündeme gelen Volkswagen bu defa da Touareg modelini geri çağırmak durumunda kaldı. Açıklamalara göre Touareg modeli emisyon kontrol cihazından başarı ile geçemedi. Bu sebepten ötürü sorunlu olduğu tespit edilen ve halihazırda satışı yapılan 57 bin adetten fazla Touareg modeli geri çağırılıyor.

Geri Çağırmayı Kapsayan Araçlar

Söz konusu geri çağırma, Euro 6 dizel motora sahip 57.600 adet Touareg modelini kapsıyor. Bu durumda 3.0 dizel versiyonlu Touareg modeline sahip olan Volkswagen müşterileri yetkili satıcılara başvurmaları gerekiyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz temmuz ayında Porsche de Avrupa pazarında satışını yapmış olduğu 22 bin adet aracını emisyon değerlerinden dolayı geri çağırmak durumunda kalmıştı. Geri çağırılan araçlar ise tahmin edeceğiniz üzere dizel motor seçeneğine sahip araçlardan meydana geliyordu.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir