Volkswagen T-Roc SUV’a 1.6 Dizel Seçeneği Ekleniyor

Volkswagen, yeni SUV modeli T-Roc’ın motor skalasına 5. seçeneği de ekledi. Modelin dizel motor seçeneği özellikle Türkiye’de hala en çok tercih edilen ünitelerden biri. Her ne kadar adı emisyon skandalına karışmış olsa da Volkswagen bu motor ile olan ilişkisini kesmiyor.

Yeni 1.6 TDI ünite, 84 hp ve 250 nm tork üretecek; bu değerlerle 110 hp’ lik 2.0 TDI’ ın altındaki yerini alacak. Bu versiyon, 2.0 TDI gibi dört tekerlekten çekiş sistemiyle değil, önden çekişli olarak satışa çıkacak. 115 g/km emisyon değerine sahip ünite, WLTP emisyon standartlarına göre geliştirildi. Kullanıcıların diğer motor seçenekleri ise 1.0, 1.5 ve 2.0 TSI olacak.

Golf ve Touran modellerinde de görev yapan yeni ünite, modelin Nissan Juke gibi rakiplerle daha iyi rekabet edebilmesini sağlayacak.

Volkswagen T-Roc SUV 1.6 Dizel; S, SE, Design, SEL ve R-Line donanım paketlerinin tamamında satışa sunuluyor. Dijital radyo, Bluetooth, LED gündüz farları, klima kontrolü, otonom acil frenleme sistemi ile sekiz inç renkli dokunmatik ekran standart donanımda yer buluyor.

İngiltere’de 21.290 Sterlin’lik bir etikete sahip olan Yeni T-ROC’ın, en yüksek seviyesi olan R-Line ise 27.010 Sterlin’den alıcı buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir