Volkswagen Tarok Pickup Konsepti Brezilya Sao Paulo Motor Show’da Gösterildi

Volkswagen yakında Brezilya’da piyasada olacağını söylediği yeni Tarok Pickup modelini tanıttı. Avangart pickup uluslararası piyasada da dikkat çekeceğe benziyor.

Volkswagen Tarok’u “dijital ağa bağlı bir SUV” ve “akıllı tasarıma sahip 5 metrelik bir pickup” olarak tanımlıyor. Tarok, Amarok’tan biraz daha küçük ve iş değil yaşam tarzı odaklı denilebilir. Arka kasa ve kaportanın bütünlüklü bir form oluşturduğu tasarım da bunu gösteriyor.

Tarok’un kabin ile bağlantılı değişken yükleme alanı önemli özellikleri arasında yer alıyor. Katlanabilir arka paneller sayesinde genişletilen yükleme alanı beş koltuklu çift kabine bağlanıyor. Tarok böylece azami 1 ton taşıma kapasitesine sahip oluyor.

Targa benzeri portbagaj, Atlas Tanoak konseptini andıran ön kısım ve bagaj kapağındaki üç boyutlu LED aydınlatma şeridi önemli tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

Kabinde modern bir konsol ve büyük dokunmatik ekranlı bir sanal kokpit dikkat çekiyor. Klima kontrolleri de yine dijital. Cypress Metallic renginde yatay şerit iç mekanı görsel olarak aracın dışıyla bağlıyor.

Tarok konsepti bir pickup için sıra dışı şekilde Volkswagen’in binek otomobiller için hazırladığı MQB platformunu kullanıyor. Araçta 150 PS (148 bg) 1.4 litre TSI dört silindirli motor bulunuyor. Motor sadece etanol ya da etanol ve benzin karışımıyla kullanılabiliyor.

Üretim modelinde 2.0 litre TDI turbo dizel motor da bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir