Volkswagen Tiguan Golf’ü Rakamlarda Geride Bıraktı

Volkswagen Tiguan, SUV pazarında yükselen grafiğini 2019 itibarıyla da sürdürdü. 2007 sonlarında piyasaya sürülen kısa sürede altı milyon adetlik üretim barajını aşan modelin bu lineer yükselişi katlanarak devam etti.

Markanın resmi verilerine göre Tiguan sadece geçen yıl toplamda 910.926 adetlik üretim adedine ulaştı. Dünyadaki tüm ülkelerde pazarı yakalamayı başardı.

Bu rakamlar Golf’ün geride bırakıldığı anlamına geliyor. Volkswagen, Tiguan’ı üç kıtadaki dört tesiste üretiyor. Uzak Doğu pazarında Tiguan L olarak kendisine yer bulan bu pakete oldukça ilgili bir kitle var.

İlk kez şarj edilebilir hibrit versiyonuna kavuşacak olan modelin teknolojik anlamdaki yenilikleri de elini ciddi anlamda güçlendirecek.

Yapılan son açıklamalara göre ise 2019 sonuçlarıyla birlikte Tiguan Avrupa’nın en çok satan SUV’si ve dünyanın en popüler üç SUV modeli arasında kendisine yer buldu.

Tiguan’ın bu başarısının arkasında yatan sebeplerinin başında, kullanıcı cephesinden gelen ilginin daha geniş bir kitleye yayılma hamlesi var. Bunda, aks mesafesinin artmasının ve Allspace versiyonuyla da pazara sunulmasının model ilk jenerasyondan daha farklı hale gelmesinin payı da var.

Tiguan bu zamana kadar elde ettiği başarı çizgisini makyajlı versiyonuyla daha da ileriye taşıma potansiyelini de barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir