Volkswagen Tiguan’da 3. Sıra Koltuklar İptal Edilecek

Yeni Volkswagen Tiguan modeli ile birlikte gelecek en büyük yenilikler arasında üçüncü sıra koltukların kaldırılması yer alacak.

Son yıllarda hem global pazarda hem de Türkiye pazarında giderek daha popüler hale gelen SUV modellerde üçüncü sıra koltuklar bir hayli revaçtaydı. Ancak özellikle geniş aileler tarafından satın alınan 8 kişilik SUV modellere olan ilgi zamanla azaldı. Bunun neticesinde Lexus ve Volvo, önceden üçüncü sıra koltuklara yer verdiği büyük SUV modellerinin yeni versiyonlarını üçüncü sıra koltukları kaldırarak tanıttı. Şimdi ise Alman otomotiv devi Volkswagen benzer bir kararın altına imza atarak üçüncü sıra koltuklar ile 7 kişilik oturma kapasitesine sahip olan Tiguan modelinde üçüncü sıra koltukları iptal edecek.

5 Kişilik Kapasite İle Gelecek

Volkswagen, Tiguan ve Atlas modelinde 7 kişilik versiyonları da müşterilerinin beğenisine sunuyordu. Ancak şimdi bu modellerin yeni versiyonlarını 5 kişilik kapasite ile hazırlıyor. Yani üçüncü sıra koltuklar kalkıyor. Haber ise söylentiden ibaret değil. Nitekim konu ile ilgili resmi açıklama Volkswagen’ın Amerika CEO’su tarafından geldi. Tasarım olarak coupe modellerini andıran bir tavan çizgisine de yer verileceği belirtildi.

Aldığı bu kararla daha geniş kitlelere hitap etmek isteyen Alman marka, bu şekilde 5 kişilik Tiguan ve Atlas modelini satın almak isteyenlere bir alternatif oluşturmuş oldu.

2018 VOLKSWAGEN AMAROK AVENTURA FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN POLO SUV GELİYOR

2018 VOLKSWAGEN POLO FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN POLO SEDAN FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN T-ROC FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN PASSAT IMPRESSION FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN JETTA FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN POLO ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN TOUAREG FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN GOLF 8 ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN ARTEON ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN ATLAS ÖZELLİKLERİ

2018 VOLKSWAGEN ARTEON (CC) FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir