Volkswagen Touareg V8 Motorlu Gelecek – Fiyat Bilgisi

Volkswagen Grubu altındaki markalar da dahil olmak üzere Porsche ve Audi gibi pek çok otomobil üreticisi geçtiğimiz yıllarda oluşan dizel skandallarından yara aldı. İki Alman firma skandallardan sonra bazı dizel modellerinin üretimini durdurdu. Volkswagen ve dizel kelimeleri son yıllarda yan yana pek gelmiyor desek yeridir.

Volkswagen skandallardan etkilenen firmalardan biri değildi. Dizel üniteler firmanın serisinde yer almaya devam etti. Volkswagen 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda V8 TDI ile donatılan güçlü dizel Touareg’i tanıttı.

volkswagen

volkswagen

volkswagen

4.0 litrelik devasa turbodizel motoruyla gelen Touareg, 416 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor. SUV modeli, durur halden 100 km/s hıza 4.9 saniyede ulaşıyor. Firmanın pazarlama şefi Jurgen Stackmann, modelin bir koleksiyon aracı olabileceğini belirtiyor. “Touareg’in önemli bir otomobil olduğuna inanıyoruz. Kendisine bir V8 eklemek özel bir onurdu ve onun bir koleksiyon modeli olacağını düşünüyoruz.” Stackmann, “Muhtemelen kendisi göreceğiniz son V8 dizel araç olacak” diyerek V8 dizel neslinin son üyesi olduğu mesajını verdi.

2018 model Touareg aracı 627 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyordu. Şimdi ki yeni neslin fiyatını henüz bilmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir