Volkswagen Türkiye’den “Don’t Kiki and Drive” Uyarısı

Volkswagen Türkiye, sosyal medyada hızla yayılan bir akıma karşı tüm sürücüleri uyardı.

“Kiki Challenge” akımı, sosyal medyada küresel çapta gündem olmayı sürdürüyor. Volkswagen Türkiye, bu akımın trafikte yarattığı tehlikeye dikkat çekti. Bu amaçla, yine sosyal medya üzerinden “Don’t Kiki and Drive” adlı bir kampanyaya imza attı.

Kiki Challenge akımını başlatan ABD’li Instagram fenomeni Shiggy oldu. Rap yıldızı Drake’in “In My Feelings” şarkısında dans eden Shiggy, böylece Instagram’da tehlikeli bir akımın da fitilini ateşlemiş oldu. Instagram kullanıcıları, bu akıma katılmak için riskli şartlarda dans ederek görüntülerini paylaştı; akım çığ gibi büyüdü. Akıma katılanlar arasında, hareket halindeki aracın sürücü koltuğundan atlayıp dans etmeye başlayanların sayısı bir hayli fazla. Bu da hem kendilerini hem trafikteki birçok kişiyi tehlikeye attıkları anlamına geliyor. Volkswagen, trafikteki bu yeni tehlikeye dikkat çekmek için sosyal medyanın gücünden yararlanmaya karar verdi.

Önceki yıllarda “Don’t text and drive” ve “Don’t drink and drive” gibi konularda bilinçlenmeyi arttırmak için sosyal medya üzerinden kampanyalar gerçekleştiren Volkswagen Türkiye, Instagram sayfasından, kişilere özel postlar atarak kullanıcılara insanların evlerine güvenle ulaşmaları için direksiyon başından ayrılmamalarını rica etti. Marka bu yolla onbinlerce kullanıcıya ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir