Volkswagen Ucuz Elektrikli Kompakt Crossover Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz hafta Volkswagen’in 20.000 euro fiyat etiketiyle giriş seviyesi bir elektrikli model çıkartacağını duyurmuştuk. Volkswagen’in bu sefer bir kompakt crossover olacağı söylenen bir model üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Yeni model Volkswagen’in beşinci elektrikli modeli olacak. Firma 2022 itibariyle Neo hatchback, Crozz, Buzz ve Vizzion elektrikli modellerini de çıkartmış olacak. Volkswagen, orijinal Beetle ve Golf gibi geniş kitleler tarafından satın alınabilir makul fiyatta bir elektrikli kompakt üretmeyi amaçlıyor.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, firmasının mühendislerinin Tesla Model 3’ün yarı fiyatına satılacak bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi. Herkese hitap eden bir tasarımı, mükemmel genişlikte bir iç mekanı, kompakt boyutları ve uygun fiyatıyla geniş bir hedef kitlesi olacak. Modelin boyutları T-Roc ile benzer olacak.

Diğer I.D. modellerinde olduğu gibi, yeni giriş seviyesi elektrikli crossover de MEB mimarisini kullanacak. Elektrikli motor önde konumlandırılacak, pil ise en az 300 km sürüş mesafesi sağlayacak kapasitede olacak.

Fiyatı düşük tutabilmek için modelde sadece önden çekişli sürüş sistemi olacak ve bağlantı özelliklerinin bazıları opsiyonel olarak sunulacak. Audi, Seat ve Skoda da daha sonra benzer modeller çıkartacak.

Almanya’daki Emden fabrikasında üretimi yapılacak yeni modelin bu fabrikada şu anda Passat ve Arteon modelleri üretiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir