Volkswagen’dan Geleceğin Otomobili: Yeni I.D. Vizzion Konsepti

Alman otomotiv devi Volkswagen belki de geleceğin otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni Volkswagen I.D. Vizzion konsept modeli otomobil sektörünün geleceğine ışık tutacak özellikleriyle Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de boy gösterecek.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen geleceğin otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni I.D. Vizzion adı ile yakında start alacak olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek olan bu modelin tanıtımına az bir süre kala detayları belli olmaya devam ediyor. Son olarak bu modelin dış ve iç mekanından görseller paylaşıldı.

Yeni Volkswagen I.D. Vizzion Konsepti - İç Mekan
Yeni Volkswagen I.D. Vizzion Konsepti – İç Mekan

Otonom sürüş teknolojisi ile tanıtılacak olan bu model geleceğin sinyallerini taşıyor. Konsept modelde seviye 5 otonom sürüş sistemi yer alacak. Geçtiğimiz günlerde model ile ilgili teaser niteliğinde yayınlanan videoda modelin direksiyonunun ve pedallarının olmaması dikkat çekmişti ki bu tam otonom sürüş teknolojisine işaret ediyor.

Yakın Gelecekte Otomobiller Sürücüsüz Olacak

Günümüzde teknoloji artık hiç olmadığı hızda gelişiyor ve yakın gelecekte bizleri bilim-kurgu filmlerde gördüğümüz yenilikler bekliyor. Bunlardan bir tanesinin de sürücüsüz araç teknolojisi olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanların tahminlerine göre gelecek 20-30 yıl içerisinde artık sürücüsüz otomobil modelleri, yani otonom sürüş teknolojisine sahip modelleri yollarda görmeye başlayacağız. Her ne kadar otomobil kullanmayı bir hobi edinen insanlar için çok da olumlu bir gelişme gibi gözükmese de bu teknoloji özellikle İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde oldukça kullanışlı ve verimli olacak.

Yeni Volkswagen I.D. Vizzion konsept modelinin tanıtımı önümüzdeki hafta başlayacak olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir