Volkswagen’den Elektrikli Otomobiller için Powerbank Teknolojisi

Volkswagen elektrikli araçlar için powerbank geliştirerek özgün bir mühendisliğe imza atmak istiyor. Volkswagen bünyesinde geliştirilen ve mobil şarj istasyonu olarak isimlendirilen sistem 360 kW’lik kapasitesiyle tek dolumda 15 elektrikli aracı şarj edebilecek.

Volkswagen Grubu’nun Teknik Geliştirme Başkanı Mark Moller, “Şarj istasyonu özellikle güneş veya rüzgar enerjisi ile şarj edilebilir; bu da şarj sırasında elektrikli araçlara aktarılabilir” açıklamasında bulundu.

volkswagen

volkswagen

Volkswagen, bir istasyonda aynı anda dört taneye kadar sıfır emisyonlu araç şarj edilebileceğini söylüyor. Şarj istasyonun şarjı tükendiğinde ise yeni ve tam dolu bir cihazla değişimi yapılacak. Direkt enerji kaynağına bağlı istasyonlar ise alternatif seçenek.

2019’un ilk yarısında ilk mobil hızlı şarj istasyonlarını Almanya’nın Wolfsburg kentinde kurmayı planlayan Volkswagen, şehrin şarj altyapısınında gelişimini üstlenecek. 1 yıl sonra da tüm Almanya’da olması beklenen istasyonlar elektrikli otomobillerin sayısı arttıkça dünya genelinde yayılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir