Volvo Cars İsveç’te Üretime Yeniden Başladı

Volvo Cars, koronavirüs pandemisi nedeniyle çalışanların sağlığını korumak için Belçika fabrikasının 5 Nisan’a kadar, İsveç ve ABD’deki fabrikaların 26 Mart-14 Nisan’da kadar üretime ara vereceği belirtmişti.

Volvo Cars, salgın nedeniyle verilen kısa bir aranın ardından 20 Nisan Pazartesi günü İsveç Torslanda’daki fabrikasında üretime yeniden başladı.

Volvo Cars’ın CEO’su Hakan Samuelsson, “Şu anda şartlar izin veriyor ve bizim operasyonlarımızı yeniden başlatma yönünde, çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize karşı bir sorumluluğumuz bulunuyor. Topluma yardımcı olmak için yapabileceğimiz en iyi şey, şirketi yeniden işe başlatmanın en güvenli yollarını bulmaktır. Böylece insanların hem sağlığını hem de işlerini korumuş olacağız.” açıklamasında bulundu.

Volvo Cars’ın dünya genelindeki tesislerinde yeni düzenlemeler yapıldı. Belçika’nın Ghent şehrindeki fabrika 20 Nisan Pazartesi günü üretim gücü azaltılarak yeniden açılacak. ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki fabrika 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden açılacak. İsveç, Skövde’deki motor fabrikası ve Olofström’deki gövde parçaları üretim tesisi, haftalık olarak üretimlerini planlamaya ve ihtiyaca göre üretime girmeye devam edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir