Volvo S60 Modeli’nde Dizele Yer Vermiyor

Volvo dizel motor üretmeyeceğini, yenilikçi teknolojilere yatırım yapacağını açıklamıştı, sözünü tuttu. Volvo, S60 modelinin dizel seçeneği olmayan ilk model olacağını duyurdu.

Ünlü otomobil markası, 2019 yılından itibaren dizel motorlu araçları piyasaya sürmeyeceğini açıkladı. Markanın dizel seçeneği bulunmayan ilk yeni modeli, tanıtımı bu sene içinde gerçekleştirilecek olan S60. Volvo S60, benzinli ve iki plug-in hibridli opsiyonla otomobil severlerin karşısına çıkacak. İsveçli firma, ABD piyasasına yönelik seçenekleri ise daha sonra duyuracak.

Volvo, Yeni S60’ın üretimine Güney Carolina’da Charleston dışındaki yeni inşa edilen tesislerinde başlayacak. Tek merkezde üretimi gerçekleşecek olan ABD yapımı S60’lar tüm dünyaya buradan ulaşacak.

Volvo, geleceğini Tesla gibi yüzde yüz elektrikli bir otomobil markası olarak kurguluyor. CEO Håkan Samuelsson, bir süre önce, Volvo’nun içten yanmalı teknolojinin daha da geliştirilmesi için fon ayırmayı bıraktığını açıklamıştı. CEO açıklamasında, “Dizelin daha kirli olduğunu söylemiyoruz” demiş “Ama daha karmaşık ve daha pahalı” diye de eklemişti. Samuelsson 2025 yılında Volvo’nun satışlarının yarısının benzinli diğer yarısının da saf elektrikli motorlarla donatılmış otomobillerden oluşacağını da belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir