Volvo V40’ın Yerine Yeni Crossover Gelebilir – Fiyat Bilgisi

Volvo V40 modelinin üretimini bu yaz sonlandırıyor. Yerini ise crossover tipinde yeni bir model alabilir. Yeni modelin V40’dan yüksek olacağını söyleyebiliriz. Tüketicilerin SUV ağırlıklı satın alma tercihi müşterin genelde SUV’lerde yükseklik ve heybet tercih etmesi tasarımda da bunu göz önünde bulundurmayı destekliyor. Tabii yükseklik elektrikli üretimlerde pil yerleştirmesi için kolaylaştırıcı oluyor.

Volvo’nun Avrupa yöneticisi Lex Kerssemakers, “Şu an toplumda uymamız gereken iki trend var. İlki, insanlar yüksek binişli modeller istiyor, ikincisi ise her modelin elektrikli bir versiyonunun da bulunması.” diyerek, “Alçak ve kompakt bir modele hedeflenen 300 km menzile yetecek büyüklükte pillerin sığdıramayabileceğini” ekledi.

Volvo yüksek araç vaadini gerçekleştirirse ve keskin gövde tipine karar verirse daha hacimli bir araç gelebilir.

volvo

Kerssemakers, tasarımla ilgili, “Gövde tiplerinde deneme – yanılma yöntemini kullanma şansımız yok. Bu çok pahalıya patlar. Yeni stiller her zaman başarılı olmayabiliyor ve 2-3 yılda modaları geçiyor. Çok iyi karar vermeliyiz.” şeklinde konuştu.

V40 Ford platformuyla üretilen son Volvo’ydu. Yeni nesil modelin değişimiyle ise BMW 1-Serisi, Mercedes A-Serisi ve Audi A3 modelerine rakip olarak anılmayacak. Yeni model CMA platformunu kullanacak. Bu platform XC40 ve Geely’nin Lynk & Co modellerinde bulunuyor.

ModelYakıt Tipi Fiyat
V40 T3 InscriptionBenzinli172.794 TL
V40 Cross Country T3 AdvanceBenzinli 230.848 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir