Yeni 2018 BMW X4 Görüntülendi! İşte Detaylar…

2018 yılı için yenileme çalışmaları sürdürülen 2018 BMW X4 modelinin test sürüşlerinden kamuflajlı görüntüleri ortaya çıktı. Üstelik kamuflaj o kadar ince ki aracın yeni kemer çizgisi ve arka kısım gayet belli oluyor.

Şu an halihazırda satışta olan selefinde BMW logosu aşağı yukarı ayna seviyesindeydi. Görüntülenen yeni prototipte ise BMW logosu kapı kolları ile aynı hizada bulunuyor.

2018 bmw x4

Fotoğraflar incelendiğinde yeni modelin arka kısmı ve tavan çizgisi dikkat çekiyor. Belli olan bu detaylardan yola çıkarak yeni BMW X4’ün bir Coupe modelinden ziyade Fastback modeline benzeyeceği söylenebilir. 2018 BMW X4’ün arkasında yer alan lambaların yenileneceği ve Mercedes GLC far yapısıını anımsatacağı söylenebilir. Tamponda yer alan havalandırma deliklerinin ise selefine kıyasla daha küçük olabileceği söylenebilir. Egzoz uçlarında ise yeni trapez tasarımı gözüküyor

Birçoklarına göre yeni BMW X4, selefine kıyasla daha hafif ve hibrit dostu olarak gelecek. Ancak bu resmi ağızlardan onaylanmadıkça sadece bir varsayım olarak kalacak.

2018 bmw x4-

Hem benzinli hem de dizel motor seçenekleri ile gelecek 2018 BMW X4, dört çekişli ve arkadan çekişli versiyonlar ile gelecek. Son zamanlarda ortaya çıkan bilgilere göre de  sekiz vitesli otomatik şanzımanlı, yaklaşık 400 HP güç çıkışına sahip bir M-Powered (X4 M) versiyon da gelecek.

Aracın iç kısmına geldiğimizde yeni 2018 BMW X4, yarı otonom sürüş teknolojisi ile donatılacak. ParkNow özelliği eklenecek araçta, konuşmaları anlayabilen ses komutlu sistemler de yer alacak.

 

2018 BMW X4 Ne Zaman Tanıtılıyor?

Modelin 2018 yılında piyasaya çıkacağı göz önüne alındğında yeni X3 modeli ile birlikte Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtılacağı söylenebilir. Eylül ayında organize edilecek fuara yakın zamanlarda da ne zaman piyasaya çıkacağı belli olur. Yeni X4 piyasaya çıktığında Mercedes-Benz GLC Coupe, Range Rover Velar ve 2019 Audi Q4 gibi modeller ile çekişecek.

Diğer BMW haberleri için TIKLAYINIZ.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir