Yeni 2018 Mercedes CLS Dizel Türkiye’de : İşte Özellikleri ve Fiyatıyla Yeni Mercedes CLS

Mercedes, 2017 yılında tanıttığı yeni CLS modelini, Türkiye pazarında 400d 4MATIC versiyonu ile satışa çıkardı. Modelin fiyatı 878.600 TL olarak belirlendi.

Ünlü Alman otomotiv devinin, spor coupe tarzıyla herkesi kendine hayran bırakan modeli Mercedes CLS, yeni kasası ile showroomlarda yerini aldı. İlk olarak 2003 yılında piyasaya çıkan CLS, 2018’e üçüncü nesliyle ulaştı.

Mercedes, Türkiye pazarında ilk olarak CLS 400d 4MATIC versiyonunu satışa sundu. 2018 CLS, S Serisinde yer alan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. 2018 CLS’in standart olarak sunduğu donanımlar arasında şerit takip yardımcısı, aktif fren yardımcısı, konsantrasyon kaybı uyarı sistemi ATTENTION ASSIST ile yolcu koruma sistemi PRE-SAFE yer alıyor.

2018 Mercedes CLS - İç Mekan
2018 Mercedes CLS – İç Mekan

Yeni CLS, radar ve kamera sistemleriyle rakiplerini güvenlik konusunda bir kez daha geride bırakmayı başarıyor. Navigasyon ve harita bilgileri sayesinde sürüş koşullarını önceden hesaplayabilen model, 30 saniyenin altındaki trafik durumlarında, kendi kendini sürme özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Mercedes, CLS modeliyle birlikte, yalnızca bir yıl satışını planladığı Edition 1 versiyonunu da satışa sundu. Ama bu paket Türkiye’ye gelmedi. Model, bakır renkli kontrast dikişli, baklava desenli Nappa deri koltukları ve mat krom elmas görünümlü ön ızgarasıyla satışa çıktığı ülkelerde büyük beğeni toplamıştı. Edition 1’in motor seçenekleri de bir hayli geniş, standart CLS modelinin tüm motor seçenekleri bu model için de geçerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir