Yeni Audi Q2 Modeli ”Mükemmel Tasarım Ödülü”ne Layık Görüldü

Audi’nin yeni kompakt SUV modeli Q2, Almanya Tasarım Ödülleri’nin kazanları belli oldu.

Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Alman Tasarım Konseyi tarafından verilen Alman Tasarım Ödülleri verildi. Uluslararası juri tarafından belirlenen kazananlar arasında Audi Q2 modeli de yer aldı. Yeni Kompakt SUV Audi Q2, uluslararası jüri tarafından ulaşım kategorisinde “Mükemmel Üretim Tasarımı Ödülü” ile onurlandırıldı.

Juri sonuçları anons ederken Audi Q2, sadece büyük kardeşinin daha küçük ölçekli bir versiyonu değil, tamamen bağımsız özgün tasarımıyla da ilgi çekiyor” yorumunda bulundu. Jüri açıklamasında ek olark “Audi’nin bu yeni SUV’ u dengeli oranlarıyla sınıfının üzerinde geniş bir alan sunmakla kalmıyor, daha fazla keyfi de beraberinde sunuyor. Bu şık otomobil, yeni bir trendsetter olma potansiyeline de sahip.” şeklinde konuşarak bu modele ödülün gitme sebeplerini açıkladılar.

Yeni Audi Q2 Modelinin Tasarımına Genel Bir Bakış

Audi Q2’nin poligonel çok köşeli tasarımı, markanın genel tasarım anlayışına yeni bir görünüm veriyor. Audi Q2, ilk bakışta göze çarpan sekizgen singleframe ızgarası ve bu ızgaranın altında konumlanan geniş hava girişleri sayesinde daha sert bir görünüme sahip oldu. Tasarımda dikkat çeken diğer ayrıntı ise gövde renginde veya kişiselleştirilerek 4 farklı renkte kaplanabilen C sütunları. Ayrıca araca dinamik bir görünüm kazandıran bu C sütunları ile birleşen düşük tavan çizgisi de, Audi Q2’nin sportif ve quattro karakterini daha da ön plana çıkaran bir diğer tasarım detayı.

2017 Model Audi Q2 modelinin özelliklerine ve fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir