Yeni BMW 3 Serisi Dünya Prömiyeri Paris’te Gerçekleşti

BMW 3 Serisi İlkleri Taşıyor

BMW’nin en yeni modeli Yeni BMW 3 Serisi, segmentinde pek çok ilki temsil eden yepyeni teknolojileri ve tasarımı ile Paris Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtıldı. Yeni BMW 3 Serisi, 2019’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

BMW 3 Serisi’nin 7’nci neslini temsil eden, G20 gövde kodlu Yeni BMW 3 Serisi, önemli ölçüde geliştirilen sportif becerilerinden, yeni tasarım diline, sürücü destek sistemlerinden uzaktan kontrol ve bağlantı teknolojilerine kadar sahip olduğu benzersiz yenilikleriyle 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

2019 Mart ayı itibariyle pazara sunulacak olan Yeni BMW 3 Serisi, yeni süspansiyon teknolojisi, rijitliği artırılan gövdesi ve geliştirilen şasi geometrisi ile daha keskin bir sportif sürüş karakterine kavuştu. Yeni BMW 3 Serisi, tekerleklerinin genişleyen iz açıklığı, azalan ağırlığı, daha da aşağı çekilen ağırlık merkezi ve 50:50 oranındaki ön/arka ağırlık oranı ile segmentindeki en sportif sürüş hissini sunmaya devam edecek. Yeni BMW 3 Serisi, 2019’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

BMW’nin Yeni Tasarım Anlayışı

Net çizgiler ve kıvrımlar otomobilin modern ve estetik görünmesini sağlayarak. Advantage, Sport Line, Luxury Line ve M Sport donanım seçenekleriyle de kişiselleştirilebilecek. Standart donanımda sunulan tamamen LED farlar 530 metre aydınlatma menziline sahip. Karartılmış LED spot lambaları standart sunulurken, Adaptif BMW Laserlight Sistemi opsiyonel olacak.

Tamamen Sürücü Odaklı

Yeni BMW 3 Serisi’nin iç mekânı da baştan yaratıldı. Tamamen sürücü odaklı ve daha rafine bir iç mekâna sahip olan Yeni BMW 3 Serisi’nin orta konsolunda çok daha modern kumanda tuşlarına ve yüksek kalitede malzemelere yer verildi. Ön koltukların omuz ve bacak destekleriyle birlikte Yeni BMW 3 Serisi’nin arka görüşü de önemli ölçüde artırıldı. Büyüyen ölçüleriyle birlikte arka koltuklarda sunulan diz mesafesinde de önemli bir artış sağlandı. Yeni BMW 3 Serisi’nin bagaj kapasitesi ise 480 litreye ulaştı.

Anahtar Olarak Kullanılabilecek Akıllı Telefon

Güvenlik sistemiyle dikkat çeken yeni modelde, Fren Fonksiyonlu Kaza ve Yaya Algılama sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi standart olarak sunulacak. Opsiyonel olarak sunulan Profesyonel Sürüş Asistanı kapsamında Dur&Kalk özelliğine sahip Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değişim Uyarı Sistemi, Yan Çarpışma Koruması, Çarpraz Trafik Uyarısı, Öncelik Uyarısı ve Ters Yol uyarı sistemlerine sahip olunabilecek.

Ayrıca yeni nesil BMW Head-Up Display sistemi de opsiyonel olarak tercih edilebilecek. En dikkat çeken özelliklerden birisi de akıllı telefon aracılığıyla otomobile giriş ve otomobili çalıştırma işlemlerinin anahtarsız gerçekleşmesine izin veren BMW Digital Key sistemi oldu.

BMW 3 Serisinde Akıllı Kişisel Asistan Devrede

BMW’nin en yeni teknolojilerinden olan BMW Akıllı Kişisel Asistan da Yeni BMW 3 Serisiyle gelecek. BMW Akıllı Kişisel Asistan, dünyanın en geniş kapsamlı otomobil içi sesli komut sistemi olacak. Standart olarak sunulan gösterge içi ve orta konsol üstündeki renkli ekranların boyutları sırasıyla 5.7 inç ve 8.8 inçe çıkarıldı.

Sürücü dilerse tercihe dayalı olarak BMW Live Cockpit Professional ile 12.3 inç genişliğinde full dijital bir göstergeye sahip olunabilecek. BMW’nin orta konsoldaki ekranı sesli olarak, iDrive kumandasıyla ya da el hareketleri ile uzaktan kontrol edilebilecek.

6 Farklı Motor Seçeneği Bulunuyor

BMW’nin Yeni 3 Serisi’nde, 6 farklı motor seçeneği görev alacak. 150 bg ile 265 bg arasında değişen güçlerle ikisi 6 silindirli, dördü 4 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri yer alacak.
Yeni BMW 3 Serisi’ne yakın zamanda, M Performance versiyonu ile şarj edilebilir ve ekonomik bir hibrit versiyon da katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir