Yeni BMW 3 Serisi’nin Türkiye’de Basın Lansmanı Yapıldı – Fiyatı Açıklandı

Yeni BMW 3 Serisi, özel bir lansmanla Eylül ayından itibaren Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Yeni BMW 3 Serisi, tasarımı ve sahip olduğu teknolojik özellikler ile BMW’nin gelmiş olduğu son noktayı temsil eden en önemli model olarak dikkat çekiyor” dedi. Tüm dünyada BMW satışlarının yüzde 25’ini BMW 3 Serisi’nin oluşturduğunu belirten Hakan Tiftik, “Eylül ayından itibaren satışına başladığımız BMW 3 Serisi ülkemizde de yine büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Çok kısa bir sürede yüksek bir talep gördü. Bu yıl Temmuz ayından bu yana 750 adetlik satış gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar toplamda 2000 adet Yeni BMW 3 Serisi satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni BMW 3 Serisi, 1.6 litre hacminde ve 170 bg gücündeki motor, 100 km’de 6 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 7,7 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasıyla verimlilik ve gücü birlikte getiriyor. Yeni BMW 3 Serisi’nde standart olarak sunulan 8 ileri otomatik şanzıman görev yapıyor.

Profesyonel Sürüş Asistanı kapsamında Stop & Go özelliğine sahip Aktif Hız Sabitleme Sistemi, Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değişim Uyarı Sistemi, Yan Çarpışma Koruması, Çapraz Trafik Uyarısı özellikleri opsiyonel olarak geliyor.

Fiyat etiketi yaklaşık olarak 337 bin 900 TL’den başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir