Yeni BMW 8 Serisi Önümüzdeki Haziran Ayında Tanıtılacak

Alman otomotiv devi BMW’nin uzunca bir süredir merakla beklenen modeli Yeni BMW 8 Serisi önümüzdeki haziran ayında tanıtılacak.

Alman otomobil üreticisi BMW’nin merakla beklenen modelleri arasında yer alan Yeni BMW 8 Serisi, 15 Haziran 2018 tarihinde Le Mans yarışlarının hemen öncesinde örtüsünü kaldıracak. Söz konusu gelişme Alman marka tarafından yakın zamanda yayınlanan bir bülten ile doğrulandı. Tantımın yapılacağı akşam Yeni BMW 8 Serisi’nin tanıtım videosu ve görselleri de internet ortamında paylaşılacak.

Casus Fotoğrafçılar Tarafından Görüntülenmişti

Yeni BMW 8 Serisi, yakın bir zamanda test sürüşleri esnasında kamuflajlı olarak coupe ve cabrio versiyonları ile casus fotoğrafçıların kameralarına yakalanmıştı. Yeni BMW 8 Serisi’nin tasarımı geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan konsept modelden izler taşıyor ancak üretim versiyonunun görece daha yumuşak hatlarla gelmesi öngörülüyor. Her iki versiyon da halihazırda yollarda olan BMW 6 Serisi’ne kıyasla daha şık bir görünüme sahip.

Motor Seçenekleri de Netleşiyor

Yeni BMW 8 Serisi’nin kaputunun altında yer alacak motor seçeneklerinin BMW 7 Serisi’nde alınması bekleniyor. Giriş seviyesi versiyonda 3.0 litre TwinPower Turbo altı silindirli 335 hp motor seçeneğine yer verilmesi bekleniyor. Bu motor seçeneğinin dışında 455 hp 4.4 litre TwinPower Turbo V8 motor seçeneğini de Yeni BMW 8 Serisi’nde görebiliriz.

Yeni BMW 8 Serisi’nin 15 Haziran’da yapılacak resmi tanıtımı ile birlikte haberimiz güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir