Elektrikli Araba Fiyatları ve Hibrit Araba Fiyatları ile Özellikleri

Otomotiv sektörünü yakından takip edenlerin de bildiği gibi artık elektrikli araba modelleri, hibrit araba modelleri ve sürücüsüz otomobil teknolojileri sektörün geleceğini oluşturuyor. Buradan yola çıkarak bizler de sizler için yeni elektrikli araba fiyatlarını ve özelliklerini derleyerek bir haber oluşturmak istedik.

Bilindiği üzere elektrikli ve hibrit otomobil modelleri ile sürücüsüz araç teknolojileri otomotiv sektörünün yakın geleceğinin en önemli parçaları olacak. Halihazırda bu doğrultuda otomotiv devleri tarafından çalışmalar yapılıyordu. Ancak ortaya çıkan dizel skandalları, çevresel kaygılar gibi sebeplerden ötürü çevre dostu araçların gelişimi daha da hız aldı. Nitekim 2017 yazında Birleşik Krallık ve Fransa 2040 yılından itibaren geçerli olmak üzere dizel ve benzinli yani içten yanmalı motora sahip otomobil modellerini yasaklama kararı almıştı. Buna ek olarak Hindistan ve Çin gibi nüfusu çok olan ülkeler de benzer kararlar almışlardı. Bu doğrultuda dünya genelinde birçok hükümet içten yanmalı motorlara sahip otomobillere yönelik yasakları kadameli olarak uygulama kararı aldı. Bundan dolayı ve benzer sebeplerden ötürü de otomotiv devleri de çevre dostu araçlara yönelik yatırımlarını hep daha erken tarihlere aldı hem de daha yoğun olarak uygulama kararı aldı.

Tüm bu sebeplerden ötürü de halihazırda piyasaya sürülmüş olan birçok elektrikli ve hibrit otomobil modeli dünya genelinde önemli bir taleple karşılaştı. Her ne kadar şu an bu otomobil modellerinin satış rakamları içten yanmalı motorlarla kıyaslanamayacak derece de olsa da dünya genelinde her sene çevre dostu otomobil modellerinin satış oranları büyük hızla artıyor. Bu otomobil modellerine olan ilgi Türkiye pazarında her ne kadar dünyanın birçok pazarına kıyasla daha az görünse de, dünya geneline paralel olarak artış gösteriyor. Dolayısıyla da Türkiye’deki otomobilseverlerin yeni elektrikli araba fiyatları ve özellikleri ile ilgili merakı giderek artıyor. Bizler de bu doğrultuda sizler için yeni elektikli araba modellerinin fiyatlarını ve özelliklerini derleyerek bir haber oluşturmak istedik.

1) BMW i3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Alman otomotiv devi BMW markasının tamamen elektrikli olan modeli BMW i3, tasarım olarak genel anlamda BMW i8 modelini andırıyor. Ancak modelin boyutlarına ve yüksekliğine baktığımızda aracın daha çok şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Tam şarj ile 190 km yol kat edebilen bu model 0-100 km/s hızlanmasını ise yalnızca 7.2 saniyede tamamlayabiliyor. Bu değerin de bir elektrikli otomobil modeli için oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

BMW i3 Elektrikli Araba Modeli
BMW i3 Elektrikli Araba Modeli

Yüksek gerilime sahip bataryaları ile hızlı şarj özelliğie sahip DC isyasyonlarında yalnızca 39 dakikada tamamen şarj edilebilen bu model yalnızca elektrikli ve BMW marka bir model isteyenler için oldukça ideal bir seçim olarak gözüküyor. BMW i3 modelinin fiyatı ise 191 bin TL olarak belirlendi.

2) BMW i8 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Türkiye pazarında satışta olan en pahalı hibrit otomobil modellerinden bir tanesi olan BMW i8 özellikle tasarımı ve performansı ile ön plana çıkıyor. Bu model tasarım olarak hem şıklığı, hem sportifliği hem de lüks görünümü bir araya topluyor. Dolayısıyla lüks ve hibrit spor bir otomobil satın almak isteyenler için birebir olduğu yorumu yapılabilir.

BMW i8 Modeli
BMW i8 Hibrit Araba Modeli

BMW i8 hibrit otomobil modeli toplam olarak 440 km menzile sahip ki bu oldukça günümüz şartları için oldukça iyi bir performans. 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4.4 saniyede tamamlayabilen bu model Türkiye pazarında yer alan hibrit otomobil modelleri arasında en süratlisi olarak ön plana çıkıyor. Lüks ve spor bir otomobil modeli isterim ama çevreci de olsun diyenler için birebir olan bu modelin başlangıç fiyat etiketi 828 bin TL olarak açıklanmıştı.

3) CHEVROLET VOLT ELEKTRİKLİ ÖZELLİKLERİ

Yeni Chevrolet Volt modelinin en çok ön plana çıkan özellikleri arasında selefine kıyasla daha hafif olması ve daha kuvvetli elektrik bataryası olarak gösteriliyor. Elektrikli batarya kapasitesi bu modelde 17,1 kWh’den 18,4 kWh’a kadar çıkarıldı. İleri derecedeki bu güç kaynağı ile Chevrolet Volt tam şarj ile 80 km menzile sahip olarak gelecek.

Chevrolet Volt Elektrikli Otomobil Modeli
Chevrolet Volt Elektrikli Araba Modeli
Yeni Chevrolet Volt sahibi sürücüler bir depo yakıt ve tam şarj ile tam 1610 km yol kat edebilecekler. Çift motor ile gelecek olan bu model selefine kıyasla 50 kg daha hafif olacak ve 149 beygir gücü ile daha hızlı olacak. Dış tasarımında yapılan değişiklikler ile daha şık ve sportif bir görünüme kavuşan bu modelin iç mekan tasarımı da bir o kadar çekici duruyor.

4) HYUNDAI IONIQ HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Hyundai Ioniq hibrit modeli adından da belli olduğu üzere tamamen elektrikli değil, hibrit bir model olarak piyasaya sürüldü. Tasarım olarak sportif bir görünüm ortaya koyan bu model 100 km’de ortalama olarak 3.9 litrelik yakıt tüketimi yaparken maksimum olarak 185 km/s hıza kadar çıkabiliyor. 17 inç büyüklüğünde jantlara sahip olan Hyundai IONIQ Hibrit modelinin 0-100 km/s hızlanması ise 11.1 saniye sürüyor.

Hyundai IONIQ Hibrit Araba Modeli
Hyundai IONIQ Hibrit Araba Modeli

CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj gibi özelliklere sahip olan bu modelin segmentinde fiyat-fayda dengesini sağlayabilen ve segmentine göre en uygun fiyatlardan bir tanesini sunan bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim bu modelin başlangıç fiyat etiketi 124 bin TL olarak açıklanmıştı.

5) KIA NIRO HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Bir SUV modelinden beklenen pratikliği, dikkat çekici tasarımı ve etkili hibrit gücünü bir arada sunan Kia Niro hibrit modelinin segmentinin en iyi modellerinden bir tanesi olduğu rahatlıkla söylenebilir. 5 yıl garanti onarım güvencesi, özel eko-araç platformu ve farkını ortaya koyan hibrit sistemi ile diğer SUV hibrit modellerinden kendini farklılaştıran Niro hibrit modeli piyasaya çıktığı günden itibaren birçok ‘İlk’in de sahibi oldu. Bunlardan en dikkat çekicisi ise Amerika Birleşik Devletleri’ni bir yandan diğer yana en yüksek yakıt tasarrufu ile geçmeyi başaran hibrit otomobil modeli olmasıdır. Nitekim bu başarısı ile Kia Niro hibrit modeli adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmayı başarmıştı.

Kia Niro Hibrit Araba Modeli
Kia Niro Hibrit Araba Modeli

Şık tasarımı ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunan Kia Niro hibrit modeli yalnızca 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yapıyor. 100 km’de ortalama olarak 3.8 litre yakıt tüketen bu model 141 PS motor gücü ile de bu alanda segmentinin en iyi olarak ön plana çıkıyor. Tipik bir SUV modeli olarak geniş bir iç mekan ve bagaj hacmine sahip olan bu model otonom acil frenleme, akıllı hız sabitleme gibi özelliklere de sahip. Kia Niro hibrit modelinin başlangıç fiyat etiketi ise 124 bin TL olarak açıklanmıştı. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda bu modelin fiyatının hibrit segmenti için oldukça iyi olduğu söylenebilir.

6) LEXUS CT 200H HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lüks otomobil segmentinde dünyanın önde gelen markalarından olan ve Toyota bünyesinde yer alan Lexus tüm modellerinde hibrit versiyon seçeneğini müşterilerine sunuyor. Lexus Türkiye pazarında da 8 adet hibrit otomobil modeli ile satış faaliyetlerine devam ediyor. Bu modellerden bir tanesi olan Lexus CT 200h modeli lüks bir otomobilden beklenen özelliklere sahip olmasının dışında şık tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Lexus CT 200H Hibrit Araba Modeli
Lexus CT 200H Hibrit Araba Modeli

100 km’de ortalama olarak yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimi yapan bu model Toyota markasının 1.8 litrelik hacme sahip hibrit motor seçeneği ile sunuluyor. Nitekim bu model yalnızca 82 g/km CO2 emisyon salınımı yapıyor ki bunun oldukça makul seviyede bir değer olduğu söylenebilir. İç mekanda yüksek kalite malzeme işçiliği olan bu model 13 hoparlörlü Mark Levinson müzik sistemi ve Lexus Premium Navigasyon sistemi gibi opsiyonel özellikleri de sunuyor. Bu modelin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketi ise 160 bin TL olarak açıklanmıştı.

7) LEXUS NX 300H HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lüks otomobil segmentinin başarılı markalarından Japon otomotiv devinin bir başka hibrit modeli ise Lexus NX 300h. Söz konusu bu modelin markanın en iyi hibrit modellerinden bir tanesi olduğu söylenebilir. SUV segmentinde yer alan bu model maksimum olarak 180 km/s hıza ulaşabilirken 0-100 km/s hızlanmasını ise 10 saniyenin altında tamamlayabiliyor. 100 km’de ortalama olarak 5.2 litrelik bir yakıt tüketimi yapan bu modelin yakıt tüketim değerinin de oldukça iyi olduğu söylenebilir.

Lexus NX 300h Hibrit Araba Modeli
Lexus NX 300h Hibrit Araba Modeli

Yeni Lexus NX 300h hybrid otomobil modelinin uzunluğu 4.630 mm, genişliği 1.845 mm ve yüksekliği ise 1.645 mm olarak tasarlandı. Aks mesafesinin 2.660 mm olduğu bu modelin başlangıç fiyat etiketi ise 80 bin euro olarak açıklanmıştı.

8) NISSAN LEAF ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 Nissan Leaf elektrikli araba modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. Yeni Nissan Leaf elektrikli yeni tasarımı ve kaputunun altında yeni motor seçenekleri ile gelecek. Yeni Nissan Leaf elektrikli otomobil modelinin ilk etapta önümüzdeki ekim ayında Japonya pazarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akabinde ise bu model Avrupa pazarında Nissan müşterilerinin beğenisine sunulacak. 2018 Nissan Leaf elektrikli otomobil modelinin Amerika pazarındaki başlangıç fiyat etiketi 29.900 dolar olarak belirlenmişti.

2018 Nissan Leaf (Elektrikli)
2018 Nissan Leaf (Elektrikli)

40 kwh lityum iyon pil ile donatılacak olan bu model 147 hp güce sahip olacak. Amerika pazarında piyasaya sürülecek olan versiyon tek şarj ile 241 km yol kat edebilecek. Modelin Avrupa versiyonu ise tam şarj ile 378 km yol kat edebilecek. Söz konusu modelin tam şarj süresinin ortalama olarak 16 saat olduğu açıklandı.

9) OPEL AMPERA-E ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan 2017 Opel Ampera-e modeli tamamen elektrikli olan otomobil modelleri arasında yer alıyor. Bu modelin rakiplerine kıyasla önemli bir artısı bulunuyor. Yeni Opel Ampera-e tek şarj ile 500 km’den fazla yol kat ederek bu konuda rakiplerine kıyasla önemli bir avantajı elinde tutuyor. Tipik bir elektrikli araçtan beklenilecek şekilde oldukça sessiz çalışabilen bu model tasarım olarak dinamik, güçlü ve agresif bir görünüme sahip. Multimedya sistemleri ve akıllı araç sistemleri gibi yeni nesil teknolojilerle donatılan bu modelin yönetiminde 10.2″‘lik entegre monitör kullanılıyor. 60kWh Lityum Ion bataryası ise günlük kullanımda 380 km civarı yol kat edebildiği söyleniyor. 0-100 km/s hızlanmasının 7.3 saniye olduğu bu modelde kontrolü akıllı cihazınızın senkronizasyonu ile ele alabiliyorsunuz. Buna kapıları bile uzak bir mesafeden telefonunuzla açabilmek dahil.

Opel Ampera-e Elektrikli Araba Modeli
Opel Ampera-e Elektrikli Araba Modeli

Türkiye pazarında da her ne kadar dünyanın gelişmiş ülkelerine kıyasla daha az olsa da elektrikli ve hibrit araç yönelimi giderek artıyor. Ancak henüz bu araçlar için şarj istasyonu anlamında çok iyi bir altyapı bulunmasa da bu modellerin satışı belli bir miktarda gerçekleşiyor. Buna bağlı olarak Yeni Opel Ampera-e modeli Türkiye pazarında da satışa çıkarılacaktır. Bu modelin Türkiye pazarında önümüzdeki yaz aylarında gelmesi beklenmektedir. Fiyatının ise donanım seviyesine bağlı olarak 100.000 TL – 150.000 TL civarı arasında olması beklenmektedir.

10) RENAULT ZOE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Fransız otomotiv devi Renault’nun tamamen elektrikli modelleri arasında yer alan Renault Zoe elektrikli otomobil modeli, markanın en önemli elektrikli otomobil modeli olarak ön plana çıkıyor. Özellikle şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlanan bu model tam şarj ile 400 km yol kat edebiliyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere Türkiye pazarında da çevreci otomobil modellerinin yükselişte olduğu bir gerçek ancak birçok diğer pazara nazaran daha az elektrikli otomobil modeli satışı yapılıyor. Renault Zoe elektrikli araba modeli de Türkiye pazarında satışta olan sınırlı sayıdaki elektrikli araba modelleri arasında yer alıyor.

Renault Zoe Elektrikli Araba Modeli
Renault Zoe Elektrikli Araba Modeli

Ortaya koyduğu performansla başarılı elektrikli otomobil modelleri arasında yer alan Renault Zoe elektrikli birçok yeni nesil teknolojisine de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında ABS, acil fren destek sistemi ve R-LINK gibi özellikler yer alıyor. Bunlara ek olarak otomatik klima, elektrikli ısıtmalı aynalar, yokuş kalkış destek sistemi, eller serbest kartı gibi özellikler ve donanımlar da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Tam şarj ile 400 km yol kat edebilen bu modelin 0-50 km/s hızlanması ise ortalama olarak 4 saniye sürüyor. Modelin başlangıç fiyat etiketi ise 130 bin TL olarak açıklanmıştı. Elektrikli otomobil Türkiye fiyatları bilindiği üzere standart modellere kıyasla daha yüksek oluyor.

11) RENAULT TWIZY ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Renault’nun Zoe modeli gibi tamamen elektrikli olan bu model oldukça küçük bir boyuta sahip. Oldukça sessiz olan bu modelin içerisine girip kapılarını kapadığınızda ise ses yalıtımı özelliği sayesinde şehir gürültüsünden kendinizi uzaklaştırabiliyorsunuz. Böylelikle Yeni Renault Twizy elektrikli otomobil modeli ile yolculuklar daha da keyifli hale gelecek. Şehir içi kullanımı için tasarlanan bu model hem yenilikçi olması hem de fütüristik tasarımı ile dikkat çekiyor.

Renault Twizy Elektrikli Araba Modeli
Renault Twizy Elektrikli Araba Modeli

Bir motosiklet havasına sahip bu mini araçta arka arkaya duran iki koltukla çift kişilik sürüş keyfini sürebilirsiniz. Her iki koltukta da cepheden ve yandan koruma sağlayan emniyet kemerleri bulunuyor. Öte yandan yüksek güvenlik özellikleri ile de herhangi bir darbe almanız halinde yüksek bir koruma sağlıyor. Yeni Renault Twizy elektrikli araba modelinin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketinin 50 bin TL civarında olması bekleniyor.

12) SMART FORTWO ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Avrupa’da en genç otomobil modelleri arasında yer alan ve özellikle şehir içi araç kullanımına yönelik alternatifler geliştiren Smart markasının Yeni Smart Fortwo elektrikli modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. Bu model farları, ön konsoldaki havalandırma sistemleri ve kendilerine özgü tasarımları ile ön plana çıkıyor. Tamamen elektrikli olan bu model modern ve hareketli bir görünüme sahip. İç mekanda ise fonksiyonelliği ve tasarımı bir araya getiriyor.

Smart Fortwo Elektrikli Araba Modeli
Smart Fortwo Elektrikli Araba Modeli

Büyük kentlerin trafik yapılarına uygun olarak gekiştirilen bu model güvenlik açısından da günümüz standartlarını yakalayabiliyor. Daha fazla donanım ve daha fazla eğlence ile gelen bu model üstün bir manevra kabiliyetine sahip. Yeni Smart Fortwo modelinin güvenlik açısından Mercedes-Benz güvenlik standartlarını tamamen yakaladığını söyleyebiliriz. Yüksek süratte savrulmayı engelleyen yan rüzgar yardımcısı (crosswind assist), ESP, opsiyonel olarak sunulan ve sürücüyü sesli olarak uyarabilen çarpışma önleme yardımcısı ve şerit takip yardımcısı en dikkat çeken güvenlik özellikleri arasında yer alıyor. Bu modelde passion, prime ve proxy olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi sunuluyor. Böylelikle iç mekanda sürücü tercihlerine göre kişiselleştirme yapılabiliyor. Yeni Smart Fortwo modelinin başlangıç fiyat etiketi ise Amerika pazarı için 15 bin 400 dolar olarak belirlendi.

13) TOYOTA YARIS HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Japon otomotiv devi Toyota’nın en çok modelleri sevilen modelleri arasında yer alan Yaris modelinin de hibrit versiyonu sunulmuştu. Tasarım olarak oldukça iyi ve sade olan bu modelde 14 farklı gövde rengi seçeneği sunuluyor. Şerit takip sistemi gibi güvenlik özelliklerinin de yer aldığı bu model Türkiye pazarında da satışta bulunuyor.

Toyota Yaris Hibrit Araba Modeli
Toyota Yaris Hibrit Araba Modeli

Hibrit ve elektrikli otomobil modellerinde başarısı ile dikkat çeken Toyota bu modelini Türkiye pazarına 88 bin TL başlangıç fiyat etiketi ile sundu. Yaris modelinin standart otomatik benzinli versiyonunun Türkiye başlangıç fiyat etiketi ise 72 bin TL olarak açıklanmıştı. Her iki versiyon arasında donanım olarak sınırlı seviyede bir fark olsa da 16 bin TL fiyat farkı dikkat çekiyor. Yakıt tüketim değerlerine baktığımızda ise fabrika verilerine göre hibrit versiyonu diğer versiyona göre 100 km’de 1.2 litre daha fazla tasarruf sağlıyor. Yani güncel yakıt fiyatları göz önünde bulundurulduğunda 16 bin TL’lik farkı çıkarmak için Toyota Yaris hibrit modelinizle 200 bin kilometre civarı yol kat etmeniz gerekiyor.

14) TOYOTA PRIUS HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Daha önce de belirttiğimiz üzere Japon otomotiv devi Toyota dünyada hibrit teknolojisinin öncü otomotiv devi olarak biliniyor. Markanın hibrit modellerinden bir tanesi olan Toyota Prius modeli de dünyanın ilk seri üretim hibrit modeli ünvanını almıştı. Dolayısıyla bu model hem markanın kendisi için hem de dünya genelinde hibrit teknolojisinin gelişmesi için önem arz ediyor.

Toyota Prius Hibrit Otomobil Modeli
Toyota Prius Hibrit Araba Modeli

Tasarım olarak oldukça şık bir görünüme sahip olan Toyota Prius hibrit modeli 7 farklı gövde rengi seçeneği ile sunuluyor. Toyota markasının hibrit modellerinde en çok yer verdiği hibrit motoru olan 1.8 Hybrid e-CVT Elektronik motoru ile sunulan bu model 100 km’de ortalama olarak 3.6 litrelik bir yakıt tüketimine sahip. Toyota Prius hybrid otomobil modelinin başlangıç fiyatı ise 44 bin 900 euro olarak açıklanmıştı.

15) TOYOTA C-HR HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Günümüzde dünya genelinde belki de en çok sevilen ve en çok satılan hibrit modeli olan Toyota C-HR hybrid modelinin markanın hibrit modelleri arasında en çok ön plana çıkan modeli olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye pazarında da en çok sevilen hibrit modeli olmayı baran C-HR hybrid, 2017 yılında Türkiye pazarında en çok satılan hibrit otomobil modeli olma başarısı gösterdi.

Toyota C-HR Hibrit Araba Modeli
Toyota C-HR Hibrit Araba Modeli

Tasarım olarak oldukça dinamik, güçlü ve sportif bir görüntü ortaya koyan Toyota C-HR hyrid modeli tasarım açısından da rakiplerinden farkını ortaya rahatlıkla koyabiliyor. 13 farklı gövde rengi seçeneği ile sunulan bu modelin üretimi ise Türkiye’de yapılıyor. 1.8 Hybrid e-CVT Elektronik hibrit motor seçeneğine sahip olan Toyota C-HR hybrid modeli 100 km’de ortalama olarak yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimi yapıyor. Toyota C-HR hybrid modelinin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketi ise ÖTV desteği ile birlikte 121 bin 600 TL olarak açıklanmıştı. Bu model Türkiye’de satılan hibrit otomobiller arasında yer alıyor.

16) TESLA MODEL 3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Elektrikli otomobil denilince tabii ki akla ilk gelen marka Tesla’dır. Rakiplerine kıyasla daha sonra kurulan Amerikan otomotiv devi elektrikli otomobil segmentine yönelik yıllardır süregelen yaptığı yatırımları ile dikkat çekiyor. Markanın en çok beğenilen ve tercih edilen elektrikli modelleri arasında da Tesla Model 3 yer alıyor.

Tesla Model 3 Elektrikli Araba Modeli
Tesla Model 3 Elektrikli Araba Modeli

Yeni Tesla Model 3 modelinin standart versiyonu 354 km menzile sahip olacak şekilde geliştirildi. 0-100 km/s hızlanmasını 5.6 saniyede tamamlayan bu versiyon maksimum olarak 209 km/s hıza ulaşabiliyor. Daha uzun menzilli versiyon ise tam şarj ile 498 km yol kat edebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabilen bu versiyon maksimum olarak saatte 225 km hıza kadar çıkabilmektedir.

Bu iki versiyonun performanslarında olan fark gibi şarj sürelerinde de fark bulunuyor. Standart versiyon 209 km menzil için 30 dakikalık şarja ihtiyaç duyarken uzun menzilli versiyon ise 30 dakikalık şarj ile 274 km’ye kadar yol kat edebiliyor. Ancak söz konusu şarj süreleri markanın Supercharger adlı şarj istasyonlarında araçların şarj edilmesi halinde elde edilebiliyor. Yeni Tesla Model 3 modelinin Amerika pazarı için başlangıç fiyat etiketi ise 44 bin dolar olarak açıklanmıştı. Marka yakın gelecekte Türkiye pazarına yönelik de yatırımlara başlayacak.

17) VOLVO XC90 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan İsveçli otomotiv devi Volvo hibrit ile elektrikli araçlara yoğun yatırım yapan otomotiv devleri arasında yer alıyor. Volvo’nun hibrit versiyonunu sunduğu modellerinden bir tanesi olan Volvo XC90 modelinde Momentum, Inscription, R-Design ve Excellence olmak üzere 4 farklı versiyon bulunuyor ve tüm bu versiyonlar için hibrit seçenekleri de sunuyor.

Volvo XCX90 Hibrit Araba Modeli
Volvo XCX90 Hibrit Araba Modeli

Tüm Volvo modellerinde olduğu gibi güvenlik donanımları açısından zengin bir içeriğin sunulduğu bu model lüks ve hibrit SUV modeli satın almak isteyenler otomobilseverler için oldukça iyi bir seçenek olarak duruyor. 100 km’de ortalama olarak 2.1 litre yakıt tüketimi yapan bu modelin başlangıç fiyat etiketi 621 bin TL olarak açıklandı. Bu modelin 100 km’de ortalama olarak 6.2 litre yakıt tüketimi yapan dizel versiyonunun başlangıç fiyat etiketi ise 483 bin TL olarak açıklanmıştı.

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER KIA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER LEXUS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER RENAULT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER TESLA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER VOLVO HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir