Yeni Ford Focus ST Modeli Görüntülendi

Amerikan otomotiv devi Ford’un en çok beğenilen modelleri arasında yer alan Yeni Focus modelinin hot hatch versiyonu olan ST, ilk defa casus fotoğrafçılar tarafından kameralara yakalandı.

2018 Ford modelleri arasında yer alan Yeni Ford Focus modelinin hot hatch versiyonu olan Yeni Focus ST, ilk defa test sürüşleri esnasında casus fotoğrafçıların kameralarına yakalandı. Yeni Ford Focus ST modeli, Nurburgring pistinde test edilirken görüntülendi. Elde edilen görsellere bakıldığında Yeni Ford Focus ST modelinin tasarım olarak değiştiği görülüyor. Özellikle tamponların yeniliği, daha derin tekerlek eşikleri, daha belirgin bir tavan spoyleri dikkat çeken tasarım değişiklikleri arasında yer alıyor. Genel itibarıyla baktığımızda Yeni Ford Focus ST modelinin agresif bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Yeni Ford Focus ST
Yeni Ford Focus ST

Yeni Ford Focus ST modelinin arka tarafını incelediğimizde ise çift egzoz düzeninin korunduğu, daha büyük alaşım jantlara ve fren kaliperlere yer verildiği dikkat çeken tasarım değişiklikleri arasında yer alıyor.

Yeni Motor Seçeneği İle Sunulacak

Yeni Ford Focus ST modelinde en büyük değişikliklerden bir tanesi, modelin kaputunun altında gerçekleşecek. Yeni Ford Focus ST modelinde artık 2.0 litrelik motor seçeneğine yer verilmeyecek. Bunun yerine revize edilen 1.5 litrelik motor seçeneğini Yeni Ford Focus ST modelinde göreceğiz. Bu motor seçeneğinin kullanılması halinde, Ford Focus ST modelinin söz konusu benzinli motor seçeneği, hot hatch segmentindeki en ağır motorlardan bir tanesi ünvanını alacak. Amerikan otomobil üreticisi Ford’un, gaz tepkisi ve hızlanma gibi problemleri çözmesi bekleniyor.

Yeni Ford Focus ST
Yeni Ford Focus ST

Yeni Ford Focus ST Avrupa Pazarında Dizel İle Satışa Çıkarılabilir

Yeni Ford Focus ST modelinde yer verilecek motor seçenekleri hakkında ortaya atılan bir başka iddia daha var. İddiaya göre, Avrupa pazarında bazı ülkelere yönelik olarak Yeni ST modelinin kaputunun altında dizel motor seçeneği sunulabilir. Ford, bu hamle ile satışlarını arttırmayı hedefliyor.

Yeni Focus RS Hibrit Ünite İle Gelecek

Öte yandan Yeni Ford Focus modelinin bir başka versiyonu olan Yeni Focus RS, kaputunun altında 400 hp güce sahip bir hibrit ünite ile Ford müşterilerinin beğenisine sunulacak.

DİĞER FORD HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir