Yeni Honda Civic Type R İki Yeni Donanımla Karşımızda

Honda Civic Type R Limited Edition

Type R GT ile kıyaslandığında Civic Type R Limited Edition 47 kg daha hafif. Diğer markaların pist odaklı performans hatchback modellerinden farklı olarak Civic Type R Limited Edition arka koltuklarını ve Civic’e özgü günlük kullanıl özelliklerini koruyor.

Civic Type R Limited Edition, Type R’daki yüksek performanslı 2.0-litre VTEC Turbo motorla donatılıyor. 6.500 d/d’da 320 PS güç ve 2,500-4.500 d/d aralığında 400 Nm tork üreten motor ile Civic Type R Limited Edition, 0-100 km/s hızlanmasını 5,7 saniyede tamamlıyor.

Civic Type R Sport Line

Yeni Civic Type R Sport Line versiyonu heyecan uyandıran yüksek performansı daha yalın bir tasarımla bir araya getiriyor. Yeni Civic Type R Sport Line, Type R modellerine özgü performansı sunuyor ancak daha mütevazı ve yalın bir görünümle bünyesinde barındırmış olduğu performansı görselliğiyle dışa vurmuyor.

Sportif ve dinamik bir görünüm korunurken daha zarif bir siluet beraberinde geliyor. Civic Type R Sport Line, otomobilin alt kenarı boyunca uzanan gri bir çizgi ile de ayrışıyor.

Type R Sport Line ile standart Civic Type R versiyonları arasındaki en belirgin görsel fark heybetli bir arka spoyler yerine daha küçük ve alçak bir spoyler kullanılıyor olması.

2020 Civic Type R’da dikkat çeken görsel dokunuşlar

Güncellenen radyatör ile yüksek performans gösterilmesi gereken yerlerde soğutma sıvısı sıcaklığında 10 dereceye kadar azalma (Honda dahili testi) sağlıyor.

Yeni, daha büyük bir hava girişi ve daha ince ızgara çıtaları yüzde 13 daha büyük bir hava açıklığı sağlıyor.

2020 Civic Type R modellerinde daha büyük ızgara açıklığından kaynaklanan ön yere basma kuvvetindeki azalmayı dengelemek için yeniden tasarlanan ön tamponun altına bir hava kanalı eklendi. Derin tutulan bu kanal, havayı spoyler üzerinde toplamak üzere oluklarla desteklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir