Yeni Hyundai Santa Fe Modelinden Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’nin SUV segmentinde yer alacak yeni modellerinden bir tanesi olan Santa Fe’nin ilk görselleri paylaşıldı.

Otomobilseverler tarafından da fark edildiği üzere son yıllarda Türkiye yollarında SUV modellerini daha sık görmeye başladık. Ancak dünyanın geri kalanında da durum farklı değil. Hatta birçok ülkede SUV modellerinin ağırlık kazanma hızı Türkiye’ye kıyasla daha yüksek durumda bulunuyor. Bu doğrultuda da otomotiv sektörünün önde gelen şirketleri hem halihazırda ürün gamında yer alan SUV modellerini güncelliyor hem de tamamen yeni SUV modelleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu markalardan bir tanesi olan Hyundai de yepyeni SUV modeli olan Santa Fe’nin üretim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Halihazırda test sürüşleri esnasında kamuflajlı olarak casus fotoğrafçılarının kameralarına yansıyan Yeni Santa Fe modelinin ilk kez görselleri paylaşıldı. Tamamen yeni bir SUV modeli olan Santa Fe ile Hyundai, SUV segmentinde olan iddiasını ve ağırlığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Yeni Hyundai Santa Fe
Yeni Hyundai Santa Fe

Hyundai, geçen hafta organize edilen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtımını yaptığı Yeni Veloster modelinin ardından bu defa da Yeni Santa Fe modelinin ilk çizimlerini paylaşarak takipçilerini heyecanlandırdı. Yeni Hyundai Santa Fe, Güney Koreli markanın 2000’li yıllardan bu yana SUV segmentinde elde ettiği rekabet gücüne daha da güç katacak ve böylelikle bu segmentten daha büyük bir pazar payı almaya çalışacak.

Yeni Güvenlik Sistemleri İle Geliyor

Yeni Hyundai Santa Fe, otomotiv sektörüne yön verecek yeni aktif güvenlik sistemleri ile gelecek. Smart Sense teknoloji paketinin yer alacağı bu modelde arka yolcu uyarı sistemine de yer verilecek. Söz konusu sistem arka kısımda yolculuk eden yolcuların takibini yaparak çocukların araçtan iniş çıkışlarını anında sürücüye bildirecek. Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ise otomatik fren fonksiyonu ile sunulmaya hazırlanıyor. Bu sistem aracın dar alanlara girmesi halinde muhtemel çarpışma riskinin önüne geçmek amacı ile sürücüye uyarı gönderiyor ve hatta gerekli gördüğü durumda otomatik fren yapıyor.

Yeni Santa Fe tanıtımı resmi olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

 

DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir