Yeni Hyundai Sonata ve Genesis SUV 2019’da Bizlerle Olacaklar

2017 New York Auto Show’da GV80 konseptini tanıtan Genesis, üretim modelini bu yıl tamamlayacak.

Hyundai Motor Group’un varisi Euisun Chung, yılbaşı günü işçilere yaptığı konuşmada “Hyundai, Kia ve Genesis’in bu yıl 13 yeni ve güncellenmiş model çıkartacağını” söyledi. Hyundai Sonata ve Genesis SUV lüks model bu yeniliklere dahil olacak.

G80 kabinine baktığımızda yarı anilin deri koltuklar, dişbudak ahşap ve cilalı metal yüzeyler bulunuyor. Ekran sürücü ve yolcu için ayrı bölümler içeren dijital kontrol panelleri görüyoruz.

genesis

genesis

genesis

Yeni G80 prototipinde olduğu gibi büyük ön panjur ve çevreleyen iki çift far Genesis GV80’de dikkat çekiyor. Crossover model ise yeni G80 ile aynı platformdan yükselecek. Crossover bir dizi farklı motor seçeneğiyle çıkacak. Bunlar çift turbo 3.3 litre V6 365 hp (272 kW / 370 PS) ve 5.0 litre V8 420 hp (313 kW / 425 PS) seçenekleri olabilir. Sonata modeliyle ilgili çok az bilgiye yer verildi. Sonata’yla ilgili daha az bilgi var. Le Fil Rouge konseptine benzerlikler olabilir.

Hyundai, ayrıca Chung firmasının 2021 itibariyle Güney Kore’de başlatacağı otonom taksi pilot programıyla ortaklık gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir