Yeni Jeep Compass Türkiye’ye Geldi – Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Jeep Compass 3 farklı motor seçeneği ile Türkiye pazarına giriş yaptı. İşte Yeni Jeep Compass modelinin Türkiye fiyatı ve özellikleri…

Yeni Jeep Compass sonunda Türkiye pazarına bir benzinli ve iki dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile giriş yaptı. Tanıtımı daha önceden yapılan, dolayısıyla özellikleri daha evvelden belli olan bu modelin, Türkiye pazarında yer vereceği motor seçenekleri ve Türkiye fiyatı da böylelikle belli olmuş oldu.

Jeep tarafından yapılan açıklamaya göre, lüks kompakt SUV segmentinin yeni bir temsilcisi olarak bu segmente giriş yapan Compass, standart olarak 4×4 çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzıman ile müşterilerinin beğenisine sunulacak.

Yeni Jeep Compass
Yeni Jeep Compass

Jeep Compass, Türkiye tanıtımına özel fiyatlarla bu modelin satışa çıkacağı müjdesini de verdi. Açıklamya göre Yeni Jeep Compass, Türkiye tanıtımına özel 189 bin liradan başlayan fiyatlarla Türk otomobilseverlerin beğenisine sunuluyor. 2017 Jeep Compass bir tanesi benzinli, iki tanesi de dizel olmak üzere toplamda 3 farklı motor seçeneği ve 2 farklı zengin donanım paketi ile Türkiye pazarında satışa çıktı.

Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, Yeni Jeep Compass modeli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bel, Eylül 2017 itibarıyla satışa çıkardıkları Yeni Compass modelinin lüks kompakt SUV müşterileri tarafından oldukça merakla beklediğini kaydetti. Diğer yandan Bel, bu modelin off-road yeteneklerine ek olarak diğer özellikleri ile segmentine yön verebilecek bir model olduğu vurgusunu da yaptı.

Yeni Jeep Compass - İç Mekan
Yeni Jeep Compass – İç Mekan

Dünya genelinde yüksek talep ile karşılaşan Jeep Compass modelinden Türkiye pazarında satış çıkarmak üzere ilk aşamada 150 adet getirdiklerini dile getiren Bel, ”Model ile ilgili artan telefon trafiği bu yeni modelin daha yollara çıkmadan ne kadar çok talep gördüğünü gösteriyor” şeklinde görüş bildirdi.

Yeni Jeep Compass
Yeni Jeep Compass

Global otomotiv pazarında SUV segmentinin her geçen gün ağırlığını arttırdığını vurgulayan Bel, “Yeni Compass, 2020 yılında yüzde 20 büyüme kaydederek 7,5 milyon rakamına ulaşması öngörülen ve global anlamda oldukça önemli ve büyüyen bir segment olan kompakt SUV segmentinde bulunuyor. Jeep ürün portföyünde yeni ve güçlü bir oyuncu olarak ön plana çıkan Jeep Compass ile biz de Türkiye’de geçmişten bugüne tarihin en yüksek satış rakamlarına ulaşacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz 2020 yılında satış olarak genel toplamda 10 bin adet seviyelerine varmak.” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.

2017 JEEP COMPASS EURO NCAP SONUÇLARI

2017 JEEP COMPASS ÖZELLİKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir