Yeni Kasa Hyundai Kona’nın Kamuflajsız Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Yeni kasa Hyundai Kona, promosyonu yapılacağı TV reklamı için yapılan çekimlerde hiçbir kamuflaj olmadan kameralara yakalandı. Hyundai’nin B-Segment SUV modeli olan Kona, 2017 yazının sonlarına doğru ilk aşamada Güney Kore’de piyasaya çıkacak. Sonrasında da ABD ve Avrupa pazarlarında satışa çıkması bekleniyor.

Hali hazırda yeni Kona’nın teaserlarını online ortamda paylaşan Hyundai, bu modelinin reklam çekimlerinde casus fotoğrafçıları tarafından tamamen kamuflajsız bir halde kameralara yansıdı. Böylelikle teaserlarla sadece belli noktaları gösterilen aracın, en azından dış tasarımının gizemi şimdilik gitmiş oldu.

hyundai kona

Hyundai tasarım ekibi, Kona modeline farklı bir görünüm kazandırmak amacıyla dış kısma gri gövde kaplaması yerleştirdi. İki katmanlı far düzeni de araca yine farklı bir görünüm kazandırmada başarılı olmuşa bekliyor. Karakteristik bir tasarımla gelecek olan bu modelde küçük sis lambaları da kullanılmış. Aracın arka tarafında da stop lambaları tasarıma hoş bir görünüm kazandırmuş.

hyundai kona
Hyundai, yeni kasa Kona ile ilgili yaptığı son açıklamalarda, bu modelin yeni Hyundai i30 platformu üzerinde yükseleceğiniz duyurdu. Yeni kasa Hyundai Kona kaputunun altında son teknoloji T-GDi turbo şarjlı benzinli ve CRDi turbo şarjlı dizel üniteler yer alacak. Bunlara ek olarak Hyundai i20 ve i30 modellerinde kullanılan benzinli ve dizel motor seçenekleri de Kona’nın  motor gamına eklenecek.

Yeni kasa Hyundai Kona, Avrupa pazarına ve Türkiye pazarına gelmeden evvel Ağustos 2017 civarları ilk olarak Güney Kore pazarında satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir