Yeni Kia Cee’d Dört Farklı Kasa İle Gelecek

Yeni Kia Cee’d modelinin resmi tanıtımını yapan Kia bu modeli dört farklı kasa tipi ile yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Güney Koreli otomotiv devi Kia, yeni modeli Cee’d modelinin tanıtımını yapmıştı. Kia bu modeli 4 farklı kasa yapısı ile yollara çıkarmaya ve böylelikle genel toplamda Kia Cee’d modelinin satışlarını daha da arttırmayı hedefliyor. Söz konusu versiyonlar arasında station wagon, shooting brake, GT ve crossover versiyonları yer alıyor. Bilindiği üzere artık Kia Cee’d Coupe modelinin üretimine son verildi.

İlk Aşamada Station Wagon Gelecek

Söz konusu 4 farklı kasa tipi arasından ilk aşamada station wagon versiyonu çıkarılacak. Özellikle Avrupa pazarında en çok satış yapan modeller arasında girmesi beklenen Yeni Cee’d Station Wagon versiyonunun resmi tanıtımı 1 Mart 2018 tarihinde organize edilecek olan 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Shooting brake versiyonu ise ortaya çıkan iddialara göre yakın zamanda tanıtımı yapılan Proceed konseptinin üretim versiyonu olarak gelebilir.

Kia Cee’d modelinin Crossover versiyonu ise Volkswagen T-ROC, Nissan Juke gibi segmentinin güçlü temsilcileri ile rekabet içerisine girecek. Ancak bu versiyonun yollara çıkmasının 2020 yılını bulması bekleniyor.

En Performanslı versiyon ise GT olacak. Bu versiyon 375 hp güce sahip olacak ve Hyundai i30 N ile yüksek oranda benzerlikler taşıyacak. Bu versiyonun selefinin gücü ise 204 hp idi.

2017 KIA CEE’D FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 KIA CEE’D TAHMİNİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

DİĞER KIA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir