Yeni Lamborghini Urus Yollarda Görülmeye Başlandı

2018 Lamborghini Urus modelinin tanıtımı geçtiğimiz aralık ayında yapılmıştı. Artık bu model yollarda görülmeye başlandı.

Lüks otomobil segmentinin önde gelen markalarından bir tanesi olan Lamborghini, yeni SUV modeli olan 2018 Lamborghini Urus modelini geçtiğimiz aralık ayında tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İtalyan otomotiv devinin büyük ilgi uyandıran premium SUV modeli Urus, son olarak lacivert gövde rengi ile yollarda görüldü.

Kaputunun altında 4.0 litrelik ikiz turbo motor ile gelen 2018 Lamborghini Urus modeli ortaya koyduğu performansla da parmak ısıttırıyor. Kaputunun altındaki motor ile 650 beygir güç ve 850 Nm tork üreten bu motor 8 ileri otomatik vites ile kombine edildi. Dolayısıyla bu aracı vites kullanarak sürme imkanı yok.

2018 Lamborghini Urus modelinin genel olarak teknik detaylarını incelediğimizde ise 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3.6 saniye gibi çok kısa bir sürede tamamlayabilmesi dikkat çekiyor. Öte yandan bu model maksimum olarak 305 km/s hız yapabilmektedir.

İtalyan marka Lamborghini bu modeli için 2018 yılında 1.000 adet satış hedefi koyarken 2019 yılı için ise bu hedefini 3.500 adet olarak belirledi.

 

2018 LAMBORGHINI URUS LONDRA SOKAKLARINDA

 

LAMBORGHINI İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir