Yeni Nesil Audi A6 Cenevre Otomobil Fuarı’nda

Audi, lüks segmentteki model atılımını sürdürdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi ve yeni nesil Audi A6’yı Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Marka, Cenevre’de, ilk tümüyle elektrikli modelinin prototipini de tanıttı.

Audi, otomobil tutkunlarının merakla beklediği Yeni Audi A6’yı Cenevre’de beğeniye sundu. Sportif SUV, lüks otomobillere has hacim ve konfor sunmakla kalmıyor ayrıca daha uzun yolculuklara uygun bir menzile de sahip.

Audi’nin son derece başarılı lüks sedan modelinin sekizinci neslini temsil eden Audi A6, çıtayı bir üst seviyeye yükseltiyor. İç mekanıyla, tümüyle dijital işletim sistemiyle segmentinin standartlarını yeniden belirleyen A6’nın kapsamlı bağlantı ve sürüş destek çözümleri ise güvenlik ve konforu daha da ileri taşıyor. A6, kullanıcıya ses ve titreşimle geribildirim veren MMI dokunmatik işletim sistemiyle kolay ve hızlı kullanım sağlıyor. Modelin öne çıkan sürüş destek çözümleri arasında park asistanı ve yıl içerisinde daha da geliştirilecek olan garaj asistanı da bulunuyor. Bunun yanı sıra, aracın boylamasına ve yanal hareketini kontrol eden, dar şeritlerde ve kısmen kapatılmış yollarda bile şeritte kalmasını sağlayan adaptif sürüş asistanı da yer alıyor.

Yolda spor otomobil kadar atik olan Audi A6, bir kompakt kadar çevik sürüş sağlıyor. Araca böyle eşsiz bir sürüş deneyimi sağlayan özellikler arasında yeni ve dinamik dört tekerlekten yönlendirme sisteminin payı büyük. Direkt ve sportif direksiyon kontrolünü üst düzey denge ile bir araya getiren sistem, sedanın dönüş yarıçapını da yaklaşık 1,1 metre daraltıyor. Yeni süspansiyon konsepti, otomobilin yolun zeminine verdiği tepkileri incelikle yansıtıyor.

Audi A6, 340 hp güce sahip 3.0 TFSI ve 210 kW 286 hp güç üreten 3.0 TDI olmak üzere Avrupa’da iki güçlü motor seçeneğiyle piyasaya çıkacak. Standart özellikler arasında yer alan kısmi hibrit sistemi, her iki motorda da rahatlığı ve verimliliği arttırmayı sağlıyor.

Prototip Audi e-tron.. Audi’den tümüyle elektrikli SUV

Audi, Cenevre’de ilk tümüyle elektrikli modelini de beğeniye sundu. Modelin bir ön izlemesi niteliğindeki e-tron prototipi, markanın ürettiği ilk tümüyle elektrikli model olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Özel geliştirilmiş bir film malzemeyle kamufle edilen otomobil, yüksek gerilimli tahrik sistemiyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

E-tron, çarpıcı dış mekanının gerisinde, markanın lüks sınıf modellerine eşdeğer bagaj hacmine ve beş kişinin rahatça sığabileceği iç mekana sahip sportif yönüyle beğeni toplayan premium bir SUV. Otomobil performansından ödün vermeden, elektrikli quattro, uzun menzil ve gelişmiş şarj seçenekleriyle tümüyle elektrikli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Audi e-tron’un seri üretim versiyonları, azami 150 kW kapasitesine sahip hızlı şarj istasyonlarında şarj edilecek. SUV, 30 dakikalık şarjın ardından yolculuğuna devam edecek güce ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir