Yeni Opel Corsa Testlerini Sürdürüyor – Opel Corsa Fiyat Listesi

Opel, yeni Corsa’yı test etmeye devam ediyor. Bu yaz satışların başlayacağı düşünülen otomobil, sonbaharda ilk müşterilerine teslim edilecek. İsveç’te eksi 30 derecede testlere devam eden yeni Corsa, Dudenhofen (şasi) ve Rüsselsheim’da da geliştirilmeye devam ediyor. Opel Mühendisleri, yeni Corsa’yı İsveç Laponyası’nda test ediyor. Düşük kavrama yüzeylerinde stabilite, çekiş ve frenaj özelliklerini optimize etmek için eksi 30 dereceye kadar düşük sıcaklıklarda çalışan mühendisler, yeni Corsa’nın şasisini en iyi duruma getirmek için uğraşıyor.

Şimdiye kadar dört nesil Corsa’nın gelişiminde görev alan geliştirme mühendisi Thomas Wanke, “Yeni nesil Corsa’nın gelişimi sırasında verimliliğin artırılmasına özel önem verdik” diyor ve ekliyor: “Yeni model, yakıt tüketimini azaltan ve aynı zamanda eğlence faktörünü artıran çok daha hafif bir gövdeye sahip. Üzerinde çalıştığım önceki nesillerde olduğu gibi şu anda test ettiğimiz yeni şasi de hem yüksek hızlı Alman otobanları hem de virajlı yollarda etkin olacak şekilde geliştirildi. Amacımız, güvenlik, rahatlık ve eğlence arasında optimum bir denge sağlamak…” şeklinde konuştu.

Opel Corsa

Opel Corsa

Opel Corsa

Opel Corsa

Yeni Opel Corsa son derece gelişmiş elektronik ekipmanlarla dolu. Bunlara ESP gibi güvenlik ekipmanları, matris farlar gibi sayısız sürüş destek sistemive tüm bilgi-eğlence sistemi dahil.

Hıza duyarlı direksiyon; optimum hassasiyet, kademeli bir direksiyon gücü oluşumu ve iyi geri bildirim için ayarlanmış. Süspansiyon, yol yüzeyindeki en hafif dalgalanmaya bile hemen tepki vermek ve titreşimleri emmek için tasarlanmış.

ModelŞanzımanYakıtFiyat
1.2 70 HP EssentiaManuelBenzin79.400
1.4 90 HP EssentiaOtomatikBenzin88.400
1.4 90 HP DesignOtomatikBenzin95.800
1.2 70 HP EnjoyManuelBenzin86.400
1.4 90 HP EnjoyOtomatikBenzin96.200
1.4 90 HP 120.YılOtomatikBenzin104.000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir