Yeni Opel Corsa’da Büyük Değişim Bizleri Bekliyor

Alman otomotiv devi Opel’in klasikleşen modellerinden bir tanesi olan Corsa, 2020 yılında büyük bir değişimle karşımızda olacak. Yeni Opel Corsa artık elektrikli versiyonuyla da birlikte Opel müşterilerinin beğenisine sunulacak.

Alman otomobil üreticisi Opel markasının klasik haline gelen modellerinden bir tanesi olan Corsa, 2020 yılından itibaren büyük bir değişiklikle sunulmaya başlanacak. Yeni Opel Corsa artık 2020 yılından itibaren elektrikli versiyonu ile yollarda olacak.

Habertürk tarafından yapılan bir habere göre Opel markasının en çok satış yapan modeli olarak bilinen Corsa, 2019 yılında makyaj operasyonundan geçirilecek. Bu yenilenmenin ardından da söz konusu model 2020 yılı itibarıyla elektrikli versiyonu ile Opel müşterilerinin beğenisine sunulacak. Yeni Opel Elektrikli Corsa, Renault Zoe modeli gibi küçük sınıfta yer alan elektrikli otomobil modelleri ile kıyasıya bir rekabete girecek.

Avrupa pazarında 2017 yılı boyunca yalnızca 1981 adet elektrikli otomobil satışı yapabilen Opel, böylelikle markanın geçtiğimiz sene Peugeot’ya satışının yapılmasının ardından üretim bandından kaldırılan Opel Ampera E modelinin de boşluğunu doldurmuş olacak.

Alman otomotiv devinin en iyi satış performansına sahip modeli olarak sivrilen Corsa, geçtiğimiz sene boyunca dünya genelinde 231 bin adet civarı bir satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Aracın Üretimi Artık Yalnızca Zaragoza’da Olacak

Edinilen bilgilere göre artık Opel Corsa modeli bundan sonra tüm versiyonları ile markanın İspanya’nın Zaragoza kentinde yer alan fabrikasında üretilmeye başlanacak.

Tüm Modellerin Elektrikli Veya Hibrit Versiyonu Olacak

Diğer yandan bilindiği üzere dünya genelinde hem hükümetlerin izlediği politikalar hem de çevre kaygıları gibi sebeplerden ötürü otomotiv devleri çevre dostu otomobil modellerine, yani elektrikli ve hibrit otomobil modellerine yönelik yatırımlarını daha ön tarihlere çekti. Birçok otomobil markası yakın gelecekte tamamen yeni ve sadece elektrikli modeller ile boy gösterecek. Buna ek olarak da halihazırda ürün gamında yer alan modellerin hepsinin elektrikli ya da hibrit versiyonları olacak. Bu markalardan bir tanesi olan Opel’in de yaptığı planlana doğrultusunda markanın tüm modellerinde 2024 yılına kadar elektrikli veya hibrit versiyonlar da satışta olacak. Daha kısa vadede ise 2020 yılına kadar aralarında Grandland X SUV gibi modellerin de yer aldığı 4 farklı modelin elektrikli veya hibrit versiyonları satışa çıkarılmış olunacak.

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir