Yeni Peugeot Rifter Bugün Türkiye’de Satışta

Peugeot, Yeni RIFTER modelini Türkiye’de satışa sunuyor. Yeni Peugeot RIFTER’ın başlangıç fiyatı 114 bin lira olarak belirlendi.

Türkiye’deki Peugeot severler 19 Mart’ta Yeni Peugeot RIFTER ile tanışacak. Peugeot yetkili satıcılarında satışa sunulacak Yeni RIFTER’lar 114 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını bekleyecek.

Yeni Peugeot RIFTER, Türkiye pazarına, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri tam otomatik EAT8 şanzıman seçenekleriyle giriş yapıyor. Yeni RIFTER, benzersiz özellikleriyle rakiplerine fark atmakla kalmıyor, kendi segmentinde yeni bir üst segment de oluşturuyor. Yeni RIFTER’ı rakiplerinden ayıran özellikler arasında, Peugeot i-Cockpit, anahtarsız giriş, Zenith cam tavan, açılır arka kapı camı, elektrikli arka camlar, advanced grip kontrol, ekstra saklama gözleri, LED gündüz led farları, yokuş iniş destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve ileri sürüş destek sistemleri dikkat çekiyor. Yeni Peugeot RIFTER, güçlü SUV görünümüyle de rakiplerinden ayrışıyor.

Yeni Peugeot RIFTER, tamamen yeni bir platform üzerine inşa edildi. Modüler ve pratik bir yapıya sahip olan Yeni Peugeot RIFTER, çok yönlü kullanım özellikleri sunuyor. Peugeot’un yüksek verimli güncel motor ve aktarma organlarıyla donatılan yeni RIFTER, benzersiz bir sürüş deneyimi sağlayan gelişmiş üstün donanımlara sahip.

peugeot rifter

Dünya prömiyeri 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen Yeni Peugeot RIFTER, geçen hafta Türkiye’de de tanıtıldı.

Yeni Peugeot RIFTER sahibi olmak isteyenler 27 Şubat’tan bu yana ön siparişte bulunabiliyor. Peugeot’un yeni modeli 19 Mart’tan itibaren 114 bin liradan başlayan fiyatlarla tüm Peugeot yetkili satıcılarında satışa sunuluyor. Yeni Peugeot RIFTER’lar lansman çerçevesinde 50 bin lira için 12 ay yüzde sıfır faiz kampanyası ile müşterileriyle buluşuyor.

Yeni Peugeot RIFTER

Peugeot’nun yeni üyesi RIFTER, markanın özgün ve etkileyici bir isme sahip en yeni üyesi… Otomobil tutkunlarını farklı bir dünyaya davet eden yeni RIFTER, segmentinde adeta devrim yaratıyor. Peugeot RIFTER, bir yandan markanın ürün gamının tasarım anlayışına sadık kalıp karakteristik değerleri korumayı sürdürürken diğer yandan da güçlü ve dinamik duruşuyla Peugeot’un tasarım dilini geleceğe taşıyor.

Peugeot’un aslan logosu, yeni RIFTER’ın modern ve güçlü ön tasarımını daha da güçlendiren bir biçimde, dikey konumlu ön ızgaranın ortasında konumlanıyor. Aslan pençesinden esinlenilen tasarım, ön farların orta kısmında LED imzası ile bütünleşiyor.

Peugeot, yeni RIFTER’da mükemmel gövde orantılarını gözler önüne seriyor. Bunu da kısa ve yatay konumlu motor kaputu, yüksek omuz çizgisi, kısa ön ve arka aks çıkıntılarıyla sağlıyor. Tüm bu özellikler yeni Peugeot RIFTER’a kaslı ve güçlü bir görünüm sağlıyor.

Yeni Peugeot RIFTER’ın tasarımını tamamlayan en önemli özelliklerin başında, gövdeye entegre edilen tavan rayları geliyor. Araca güçlü olduğu kadar modern bir görünüm de kazandıran simetrik formlar, tasarımda bütünlüğü sağlıyor. Yan gövdeye de uygulanan bu simetrik form, modelin profilden de güçlü görünmesine olanak sunuyor.

peugeot rifter

Güçlü ve modern görünümü destekleyen bir diğer unsur da şişkin çamurluk ağızları ve plastik kaplamalar… Yeni Peugeot RIFTER’ın bazı donanım versiyonlarında ise 17 inçlik elmas kesimli alaşım jantlar devreye giriyor.

Devasa bir bagaja sahip olan Yeni Peugeot RIFTER’ın arka tasarımını büyük bagaj kapağı domine ediyor. Marka aidiyetine vurgu yapan bir diğer özellik, artık Peugeot’un imzası haline gelmiş olan 3 pençe şeklindeki stop lambaları… Tampon tasarımı, köşeleri de içine alacak şekilde uygulanmış. Bu da günlük kullanımın zorluklarına karşı etkin bir koruma sağlıyor.

Yeni Peugeot RIFTER’ın tasarım detayları arasında, SUV dünyasına özgü yüksek oturma pozisyonu, büyük kapı, gövde, çamurluk kaplamaları ve tampon korumaları ile büyük tekerlekler dikkat çekiyor.

Tüm bu detayların ortaya koyduğu bütünlük ile özgün bir karakter kazanan yeni Peugeot RIFTER, çok yönlü kullanımıyla göz dolduruyor. Dinamik ve kompakt yapısıyla şehir içinde rahat ve pratik bir kullanım vaad eden yeni Peugeot RIFTER, fonksiyonel yönüyle de hafta sonu aktivitelerini ve farklı kullanım amaçlarını destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir