Yeni Polo GTI Sedan Versiyonu Brezilya’da Tanıtıldı

Brezilya 2018 Sao Paulo Uluslararası Otomobil Fuarı son hızıyla devam ediyor. Volkswagen Brezilya pazarına büyük önem veriyor. Tarok adlı yeni pick-up konseptini tanıtmıştı. Tarok’un yanı sıra şimdi de Virtus GTS adlı bir konsept tanıtıldı.

Bu araç aslında bir Polo GTI’ın sedan versiyonuna karşılık geliyor. Virtus sedan adlı model VW’nin sadece Güney Amerika ülkelerinde sattığı Polo Sedan modeli.

Polo GTI 2.0 litrelik turboşarjlı bir motor ile geliyordu ve bu motor 200 beygir güç ile 320 Nm tork üretiyordu. VW Virtus GTS ise 1.5 litrelik TSI üniteyle tanıtıldı. Bu ünite 150 beygir güç ve 250 Nm tork değerine sahip ve yeni Polo ile Golf gibi kompakt modellerde alınabiliyor.

Polo GTI ile Virtus GTS’in diğer bir farkı ise şanzımanları oluyor. Avrupa’da Polo GTI’da hem 6 ileri manuel hem de 6 ileri DSG şanzıman seçeneği sunulurken, Virtus GTS’te sadece manuel şanzıman bulunuyor. Brezilya’da tam donanımlı olarak satılacaklar. Yani araçların opsiyon listesi bulunmayacak. Bu tam donanımların içerisinde 8 inç’lik bilgi eğlence ekranı, geri görüş kamerası, dijital gösterge paneli gibi birçok güzel donanım yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir