Yeni Porsche 911 Cabriolet Resmen Tanıtıldı

Porsche ilk katlanabilir kumaş tavan geleneğini 1981 yılındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı 911 Cabriolet’den beri sürdürüyor.

Porsche geleneklerine sadık kalınarak analog bir devir saat dijital gösterge panosunun ortasında bulunurken, kokpitin temel tasarımında da 911 felsefesinden ödün verilmemiş. Dünyada ilk olan ve standart olarak suluna Wet Mode özelliği ise yol üstündeki ıslaklıkları fark ederek elektronik sürüş yardımcılarını devreye sokarak sürücüyü uyarıyor.

porsche

porsche

porsche

porsche

Yeni soft-top Porshce 911 Cabriolet arkadan itişli Carrera S ve dört çekerli Carrera 4S modeli satışa sunulacak. İki versiyonda da aynı motor seçeneği sunacak olan otomobil, 3.0 litre düz altı silindirli turbo motora sahip olacak. 6500 d/d’da 445 beygir güç üretecek ve 530 Nm’lik torku ise 2300-5000 d/d arasında sunuluyor.

911 Cabriolet (Porsche Active Suspension Management-Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) spor şasinine sahip. 911 Cabriolet’in 0-100 km/s hızlanması önceki versiyonuna oranla 3.6 saniyelik bir değişim gösteriyor. PASM nesli olan yeni modelde sürüş kaliteli iz açıklığı arttırılarak sağlanmaya odaklanılmış. hidrolik sistem sayesinde tavanın katlanma işlevi ise yaklaşık 12 saniye sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir