Yeni Skoda Scala 2019 İkinci Yarısında Satışlara Başlayacak

Skoda, kompakt hatchback modeli Scala’nın ilk örneklerini Çek Cumhuriyeti’ndeki Mladá Boleslav fabrikasında banttan indirdi. Rapid Spaceback’in yerini alan yeni hatchback modeli, Fabia ve Octavia arasındaki boşluğu dolduracakken, Volkswagen Grubu’nun MQB-A0 platformu üzerine kurulan ilk Skoda modeli olacak. Otomobilin satışları ise 2019’un ikinci yarısından itibaren başlayacak.

skoda

skoda

skoda

skoda

Skoda CEO’su Bernhard Maier otomobille ilgili yaptığı açıklamada, “Skoda’nın kompakt otomobil serisinde Scala ile yeni bir bölüm başlatıyoruz. Teknoloji, güvenlik ve tasarım açısından kendi segmentinde kriterleri belirleyen yepyeni bir model.” şeklinde konuştu.

2019 Skoda Scala 3 adet TSI benzinli ünite, 1 adet TDI dizel ünite ve 1 adet G-TEC sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan üniteden oluşuyor. Toplamda 5 adet farklı motor seçeneği bulunuyor. En küçük hacimli ünite yalnızca 5 ileri manuel şanzımanla eşlenebiliyor. Diğerlerinde 6 ileri manuel standart, 7 ileri DSG ise opsiyon olarak sunuluyor. 1.0 litre üç silindirli TSI motor seçenekleri sırasıyla 95 PS/175 Nm ve 115 PS/200 Nm güç ve tork üretiyor. 1.5 litrelik dört silindirli TSI motor ise 150 PS güç ve 250 Nm tork değerinde oluyor.

2019 Skoda Scala dizel ise 1.6 litrelik dört silindirli TDI ünite oluşturuyor. 115 PS güç ve 250 Nm tork üreten bu motor, gücünü 6 ileri manuel şanzımanla yere aktarıyor. 7 ileri DSG şanzıman ise opsiyon olarak sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir