Yeni Volkswagen Arteon 1.5 TSI Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen Türkiye, 1.5 turbo benzinli motor seçeneği ile donatılan Arteon modelini Türkiye pazarında satışa çıkardı. Yeni Volkswagen Arteon 1.5 TSI modelinin Türkiye fiyatı da belli olmuş oldu.

Türkiye pazarında ilk aşamada 150 hp ve 240 hp güç opsiyonlarına sahip 2.0 litrelik dizel motor ile Volkswagen müşterilerilerinin beğenisine sunulan yeni Volkswagen Arteon, yerine geldiği Volkswagen CC modelinin geçmişte elde ettiği başarıyı yakaladı.

Vergi Avantajlı Motor İle Alınabilecek

Yeni Volkswagen Arteon, 150 hp güç üretebilme kapasitesine sahip ve vergi avantajı olan yeni 1.5 TSI motor seçeneği ile satın alınabiliecek. Böylelikle Yeni Arteon, Türkiye pazarında daha geniş bir müşteri kitlesine seslenebilecek.

2017 Volkswagen Arteon
2017 Volkswagen Arteon

Bu motor seçeneği Elegance ve R-Line donanımları ile birlikte sunulacağı açıklanan Yeni Arteon’un Türkiye pazarındaki başlangıç fiyatı 229 bin 500 TL olarak belirlendi. Bu fiyatın anlamı ise, 2.0 litrelik dizel motorlu versiyona kıyasla 73 bin TL tutarında bir fiyat avantajına sahip olması.

2017 Volkswagen Arteon - İç Mekan
2017 Volkswagen Arteon – İç Mekan

Yeni Volkswagen Arteon 1.5 TSI modeli 150 hp güç ve 250 Nm tork değeri ile 6 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle kombine edildiğinde 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 9 saniyede tamamlayabiliyorken, maksimum olarak 222 km/s hıza erişebiliyor.

Türkiye pazarında satışa çıkartılan 7 DSG şanzıman ile gelen Arteon modelinin teknik detayları henüz belli olmadı.

VOLKSWAGEN ARTEON TÜRKİYE DONANIMLARI BELLİ OLDU

2017 VOLKSWAGEN ARTEON ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

2018 VOLKSWAGEN ARTEON ÖZELLİKLERİ VE TAHMİNİ FİYATI

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir