Yeni Volvo Polestar’dan Detaylar Belli Oluyor

Volvo, tanıtımına az bir süre kala spor ilk modeli olan Polestar hakkında ipucu niteliğinde bilgiler paylaşarak tanıtım tarihini açıkladı.

Volvo, ilk spor modeli olan Polestar modelinin stilini yansıtan bir fotoğrafı, tanıtımından evvel gösterdi. Tahmin edileceği ve haber görselinde de görüleceği üzere, görselde modelin çok az bir kısmı gösteriliyor. Ancak Volvo Polestar modelinin stiline dair ipuçları özellikle arka lambalar ile birlikte belli oluyor. 17 Ekim’de tanıtımının yapılacağı açıklanan bu modelin ne tipte olacağına dair bir açıklama yapılmadı. Konsept bir model mi yoksa üretim modeli mi olduğu henüz belli olmadı. Model ile ilgili önceden çıkan haberlerde Polestar’ın bağımsız bir marka olarak ilk modelinin 600 hp güce sahip bir hibrit coupe modeli olacağı, Volvo S60 modelinden ilham alınarak tasarlanacağı ve önümüzdeki sene yollara çıkacağı belirtilmişti. Yeni Polestar modelinin fotoğrafına bakıldığında 2013 yılında Frankfurt’ta tanıtımı yapılan Volvo Concept Couple modelinden ilham alınarak tasarlandığını söyleyebiliriz.

Yeni Volvo Polestar modelinin 325 hp üzeri güç çkışı ile Volvo’nun XC90 T8’ini temel alan 2.0 litre turboşarjlı ve süperşarjlı dört silindirli motorunun ve 81 hp üzerinde güç çıkışına sahip bir elektrikli motoruna yer verilmesi bekleniyor.

Bu konsept de, Polestar patronu ve o dönemde Volvo tasarım şefi olan Thomas Ingenlath tarafından tasarımı yapılan bir plug-in hibrit otomobil modeliydi. Volvo’nun Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi’ne (SPA) dayanan modelin güç çıkışı 395 hp, tork değeri ise 600 Nm olarak duyurulmuştu.

DİĞER VOLVO HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir