Yeni Volkswagen Touareg, ABT Modifiyesine Kavuştu

Volkswagen’in SUV modellerinden en büyüğü olan Touareg, 2019 yılı için yeni jenerasyonuna birkaç ay önce kavuştu. Alman modifiye firması ABT de Touareg’in yeni jenerasyonuna modifiye işlemi gerçekleştiren ilk firmalardan birisi oldu.

ABT mühendisleri, Touareg’in 3.0 litrelik ve 6 silindirli dizel TDI motorunun güç miktarını 286 beygirden 330 beygire yükselterek işe başlamışlar. Tabii böyle büyük bir SUV için tork değeri de çok önemli olduğundan dolayı ABT, 600 Nm’lik tork miktarını da 650 Nm’ye yükseltmiş.

VW

VW

VW

ABT’nin V6 motorlu Touareg’ine dönecek olursak da çok kollu ve parlak siyah renkteki jantların da aracın görüntüsünü çok iyi tamamladığını görüyoruz. Bu jantlar, 20 inç’ten 22 inç’e kadar değişen boyutlarda seçilebiliyormuş. Ayrıca parlak siyah renk istemeyen müşteriler bu jantları mat siyah olarak da alabiliyormuş. Yukarıdaki görüntülerde yer alan Touareg’te ise en büyük seçenek, yani 22 inç’lik jantlar yer almış.

ABT’nin yeni Touareg için sunduğu bu güç değerleri bile bazı kişilere yetersiz gelecek olursa, VW’nin ilerleyen zamanlarda yeni Touareg’e dizel bir V8 motor seçeneği getireceğini hatırlatabiliriz. O motor seçeneğinde çift turbo bulunacak ve toplamda 421 beygir güç ile 900 Nm tork üretilecek. Hatta ABT firması muhtemelen o versiyon çıkış yaptığı zaman ona da modifiye uygulayarak özel bir versiyon daha geliştirecektir. Ayrıca tüm bunlara ek olarak yeni Touareg’in plug-in hibrit bir versiyonu da Volkswagen tarafından geliştiriliyor. Bu versiyonda da 367 beygir güç olacağı biliniyor, tork değerinin de yine çok yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir