Yenilenmiş Dacia Duster 1 Mart’ta Türkiye’de

Dacia Duster yenilendi; yepyeni bir görünüme bürünmekle kalmadı, devrim niteliğinde bir değişimle yeniden tasarlanmış bir iç mekana da kavuştu. 1 Mart 2018’de Türkiye’de satışa çıkacak Yeni Dacia Duster, bir ilke de imza atacak, e-ticaret ile online satışa sunulacak. Yüz müşteri, Yeni Duster’ı pazara sunulmadan önce satın alma ayrıcalığına sahip olacak.

Yeni Duster, güçlü karakterini vurgulayan daha belirgin hatlı dış tasarımı ve müşterilerine kalite ile konforu bir arada sunan iç tasarımıyla dikkat çekiyor. SUV’nin konforu ile off-road becerisini buluşturan modelin 4×2 ve 4×4 versiyonları bulunuyor.

Yeni Duster, yepyeni iç mekan tasarımı ve ergonomik olarak geliştirilmiş sürüş konumuyla yolculukları daha konforlu hale getiriyor. Modelin geliştirilmiş ses yalıtımı sayesinde iç mekanda algılanan sesler yarı yarıya azalıyor.

Yeni Duster’ın motor seçeneklerine yeni 1.2 TCe 125 bg (4×2) benzinli motor da eklendi. Türkiye’deki tüm müşterilerinin talebine cevap verebilmek için iki benzinli, iki dizel olmak üzere dört motor seçeneği ile satışa sunulan yeni Duster’a benzinli ve manuel: 1.6 SCe 115 bg-4×2 …1.2 TCe 125 bg-4×2 / dizel manuel ve EDC: 1.5 dCi 90 bg- 4×2 ve 1.5 dCi 110 bg EDC-4×2 ve 1.5dCi 110 bg manuel 4×4 seçeneklerinden biriyle sahip olmak mümkün.

Duster pazarda iki farklı donanım seviyesiyle yerini alıyor: Comfort ve Prestige… Yepyeni konfor ve güvenlik ekipmanlarına sahip olan Duster’da otomatik klima, 360 derece kamera, otomatik yanan farlar, Eller Serbest Dacia Kart Sistemi, elektrik takviyeli direksiyon, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 4×4 Bilgilendirme Ekranı, perde hava yastıkları, bel destek ayarlı yeni koltuklar ve Yokuş İniş Destek Sistemi gibi yenilikler, sürücüsünün kullanımına sunuluyor.

Yeni Duster’ın renk skalası da genişledi. Lansman renkleri olan Atacama turuncu ve bej de bundan böyle Duster alacakların seçebilecekleri renkler arasında.

Dacia Duster, 2010 yılında lanse edildi ve o günden bu güne tüm dünyada 2 milyon 306 bin 272 adet satışı gerçekleşti. Modelin Türkiye’deki satış miktarı ise 92 bin 637 adet… Duster’ın Türkiye’de 2017 yılındaki satış performansına bakıldığında 16 bin 970 adet satışla beşinci yılda da en çok satılan 4×4 modeli olduğu görülüyor. Bu başarı Dacia’ya da en çok satılan 4×4 markası ünvanını kazandırdı.

Kaliteli ve çekici otomobilleri en uygun fiyatla müşterileriyle buluşturan Dacia, 1 Mart 2018’den itibaran Yeni Duster’ı 70.900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuyor.

Yeni Duster bir ilke de imza atıyor ve yüz müşterisine Yeni Duster’ı pazara çıkmadan önce e-ticaret ile online satın alma fırsatı sunuyor.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, 2017’nin Dacia için çok başarılı bir yıl olduğunu söyledi. Duster EDC ile otomatik vites pazarına iddialı bir giriş yaptıklarını ifade eden Çağdaş, diğer modellerin de olumlu katkısıyla yüzde 5,1 pazar payı elde ettiklerini ve marka sıralamasında iki sıra birden yükselerek 6. sıraya yerleştiklerini kaydetti. Berk Çağdaş, bu performansın, pazar payı ve marka sıralaması anlamında iki rekoru ifade ettiğini de vurguladı. Duster, markasına Türkiye’de son beş yılın 4×4 otomobil lideri ünvanını kazandırmayı başardı. Türkiye, elde ettiği bu satış performansıyla Fas, Cezayir ve Romanya gibi yüksek pazar payına sahip ülkeleri geride bıraktı ve Dacia’nın en büyük 5. pazarı olarak konumlandı. Berk Çağdaş, Dacia markası olarak çekici ve kaliteli otomobilleri en uygun fiyat ile müşterileriyle buluşturduklarını söyleyerek, tamamen yenilenen ve daha modern bir görünüme sahip olan Yeni Duster’ı, yine Türkiye’nin en uygun fiyatlı SUV’si olarak pazara sunduklarını belirtti. Renault Mais Genel Müdürü, Dacia’nın amiral gemisi Duster’ın yenilenen yüzü sayesinde hedef kitlelerini genişletmeyi, pazardaki güçlü konumlarını koruyarak pazar paylarını artırmayı ve segment liderliğini hedeflediklerini kaydetti.

Yenilenen Duster, daha iddialı bir karakter ve güçlü bir duruşla otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Otomobilin en uç köşelerinde yer alan ön farlara kadar uzanan krom radyatör ızgarası araca daha geniş bir görünüm kazandırıyor. Modelde üçe bölünmüş LED gündüz farlarını da içeren yeni far imzası daha ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Otomobile ayırt edici bir duruş kazandıran bir diğer özellik de geniş arka kısım. Dacia’nın dört kareden oluşan arka farları Yeni Duster’ın uç köşelerinde yer alıyor.

Yeni Duster’ın iç mekanında ilk göze çarpan ise iyileştirilmiş kalitesi ve yeniden tasarlanmış gösterge paneli. Duster’in yeni gösterge paneli SUV dünyasıyla uyumlu olacak biçimde daha cömert ölçülerde dizayn edildi. Orta konsol önünde 74 mm yükseğe konumlandırılan MediaNav Multimedya Sistemi, sürücüsüne pazardaki en kısa görüş mesafelerinden birini sunarak kolay erişim sağlıyor. Otomatik klima kontrolü için sunulan üç klima kumanda düğmesi de gösterge panelinin üstündeki havalandırmaları kontrol ediyor.

Orta konsol panelinin kullanıcı dostu, modern piyano tuş takımı ile yenilenen yüzü de beğeni topluyor. El freninin konumunun değiştirilmesi sayesinde yeni orta konsol, mükemmel şekilde konumlandırılmış 4×4 kumandasıyla birlikte daha fazla ek saklama alanı sunuyor.

Motor Seçenekleri Zenginleşti

Müşterilerinin tüm beklentilerini yerine getirmeyi hedefleyen Yeni Duster, Türkiye’de iki benzinli, iki dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneği ile satışa çıkıyor. 1.6 SCe 115 bg (4×2) ve ilk kez sunulan 1.2 TCe 125 bg (4×2) benzinli motor manuel versiyonların yanı sıra 1.5 dCi 90 bg (4×2) ve 1.5 dCi 110 bg (4×2 manuel ve EDC …4×4) dizel motor manuel vites seçeneği de bulunuyor.

Yolda da Arazide de Daha Konforlu Bir SUV

Yeni Dacia Duster’da arazide ve yolda sürüşü kolaylaştıran yeni sürüş destek sistemleri ile ekipmanları yer alıyor.

Duster, yeni elektrik takviyeli direksiyonu ile sürücüsünün işini kolaylaştırmakla kalmıyor, yolculuktan aldığı keyfi de arttırıyor. Direksiyonu döndürmek için gereken gücü yüzde 35 oranında azaltan yeni direksiyon, özellikle park etme sırasında büyük kolaylık sağlıyor. Dönüş çapının yüzde 6 oranında azaltılması şehirlerde, yüksek hızlarda ve virajlı yollarda daha hızlı bir direksiyon tepkisi ve gelişmiş manevra kabiliyeti de sağlıyor. Yenilenen Duster’da daha güvenli bir sürüş için otoyolda aracın hızına göre direksiyon takviyesi oranını değiştiren bir sistem de yer alıyor. Bu sistem, arazi koşullarında da sürüşü kolaylaştırıyor.

Yeni Duster, 360 derece görüş kamera sistemine sahip. Ön, arka ve yanlarda olmak üzere dört kameranın yer aldığı sistem, sürücünün araç çevresindeki alanı görmesini sağlıyor ve park etmeyi kolaylaştırıyor. Ön tekerleklerin açısının rahat görülebilmesi için yan aynaların altına yerleştirilmiş kameralar da bulunuyor.

Güvenlik Arttırıldı

Yeni Duster, güvenlik konusunda da iddialı. Standart olarak sunulan güvenlik ekipmanları göz dolduruyor. İlk kez standart donanımda yer alan yeni perde hava yastıkları ile birlikte üst donanım seviyesinde opsiyon olarak sunulan Kör Nokta Uyarı Sistemi, hız ayar ve sınırlayıcı, otomatik yanan farlar gibi faydalı sürüş destek sistemleri de ek güvenlik sağlıyor. Güçlendirilmiş şasi; yeni koltuk yapısı ile arkadan darbede yüksek koruma sağlayan daha büyük ve daha kalın ön baş destekleri; ön ve arka yan koltuklar için ön gergili emniyet kemerleri ve I-Size özellikli çocuk koltukları için yeni isofix bağlantısı, yolcuların korunmasına yardımcı olacak ekipmanlarla beraber sunuluyor.

Yeni Duster’ın 4×4 versiyonunda Yokuş İniş Destek Sistemi ve 4×4 Bilgilendirme Ekranı gibi yenilikler yer alıyor. Yolda ve arazide daha konforlu bir performans sunan Duster’da, 360 kamera, otomatik klima ve Eller Serbest Dacia Kart Sistemi opsiyon olarak müşterinin beğenisine sunulan ekipmanlar olarak göz dolduruyor.

Comfort standart donanımda, LED dış aydınlatmalar, ön, yan ve perde olmak üzere 6 adet hava yastığı, hız ayar ve sınırlayıcı, ESC + HSA, ABS + AFU, otomatik yanan ön farlar, ön sis farları, HDC (4×4 versiyonda), stop and start sistemi, 16 inç çelik jantlar ve elektrik takviyeli direksiyon bulunuyor. Dacia MediaNav Multimedya sistemi, 16 inç alüminyum alaşımlı jant ve metalik renk, opsiyonel olarak sunuluyor.

Prestige standart donanımda ise Comfort donanım seviyesine ek olarak, elektrikli yan aynalar ve arka camlar, sürücü tarafı kol dayama, deri direksiyon, arka park sensörleri, sürücü bel destek ayarı, derinliği ve yüksekliği ayarlanabilir direksiyon ile 16 inç alaşımlı jantlar bulunuyor. Dacia MediaNav Multimedya sistemi, MediaNav ve geri görüş kamerasından oluşan Tekno Paket, Look paketi, metalik renk, otomatik klima, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 360kamera ve MediaNav’den oluşan Vizyo Paket ile Eller Serbest Dacia Kart Sistemi ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Bir ilk: Yeni Duster e-ticaret ile Online Satışta

Renault Mais, her geçen gün gelişen teknolojiye ve dijital çağın tüm gerekliliklerine ayak uydurma, bu alanda lider ve öncü olma hedefiyle ilerlemesini sürdürüyor ve e-ticaret uygulamasını ilk kez Yeni Duster ile hayata geçiriyor. İlk yüz adet Yeni Duster, internet üzerinden satışa sunuluyor. Müşteriler, Dacia’nın e-ticaret web sitesini ziyaret ederek araçlarını istedikleri gibi konfigüre etme şansına sahip oluyor, showroomları ziyaret ederek gerçekleştirecekleri test sürüşünün ardından da araçlarını satın alabiliyorlar. Yüz müşteri Yeni Duster’ı, pazara sunulmadan iki hafta önce özel hediyeler ve toplu teslimat töreniyle satın alma ayrıcalığına sahip..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir