Yerli Otomobil Üretiminde Öne Çıkan Şehir Belli Oldu

Yerli otomobil üretiminin nerede olacağı sorusu uzun süredir belirsizliğini koruyor. Diğer yandan yerli otomobilin şarj ünitelerinin nerede olacağı belli oldu.

Yerli otomobil üretiminin nerede gerçekleşeceği sorusu bir süredir merak konusu olmaya devam ediyor. Öte yandan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli otomobilin şarj ünitelerinin nerede üretileceğini açıkladı. Ilıcalı, yaptığı açıklamada yerli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum’da üretileceğini duyurdu.

Toplantıda Konuştu

Nitelikli iş gücü yaratmak ve özel öğretimin genel öğretimdeki oranını daha yüksek seviyelere çıkarmak amacıyla devletin sektöre verdiği teşvik ve desteklerle ilgili devletten beklenenler hakkında fikir alışverişi yapmak amacı ile istişare toplantısı düzenlendi. Söz konusu toplantıda söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yaptığı konuşmada şarj ünitelerinin Erzurum’da üretilmesine yönelik karar çıktığını duyurdu.

Dev Yatırım Yapılacak

Proje kapsamında minimum 100 kişinin istihdam edileceğini dile getiren Ilıcalı, “20-30 milyon lira civarında bir yatırım yapılacak. 100 kişinin istihdam edileceği yerli otomobilin önemli bir parçası olan şarj ünitelerinin üretimi Erzurum’da yapılacak. Alınan karar Erzurum’a hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

DİĞER YERLİ OTOMOBİL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir